Opracowany przez InPost kalkulator śladu węglowego wskazuje, że gdyby tradycyjne dostawy kurierem do domu były zastąpione dostawą do paczkomatu, to redukcja emisji CO2 sięgnęłaby nawet 75 proc.
Ślad węglowy dostaw do paczkomatu może być jeszcze mniejszy, jeśli nasze dotarcie do maszyny również będzie neutralne dla środowiska, kiedy odbierzemy przesyłkę w drodze do pracy lub przy okazji zakupów, gdy dojdziemy do niego pieszo czy pojedziemy rowerem.
- Działalność ludzi i przedsiębiorstw zostawia swój wyraźny, niekorzystny ślad na środowisku. Skutki braku szacunku do Ziemi odczuwamy każdego dnia - wskazuje Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Czy potrafimy to zmienić? W InPost wierzymy, że tak. Jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stawiamy sami sobie, ale też innym markom, instytucjom i ludziom, jest niwelowanie negatywnych dla środowiska skutków działalności. Naszym celem jest umacnianie pozycji najbardziej neutralnej dla środowiska marki w kategorii usług logistycznych - zaznacza Rafał Brzoska.
Zobacz też: Firmy kurierskie zyskują na wirusie
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl