PARTNERZY PORTALU

Fit for 55, kryzys gospodarczy, droga ropa. Branża lotnicza i jej problemy na EEC 2021

Fit for 55, kryzys gospodarczy, droga ropa. Branża lotnicza i jej problemy na EEC 2021
Dyskusja na temat sytuacji branży lotniczej odbędzie się w poniedziałek, 20 września, o godz. 14.30 Pixabay.com

CPK, CPK i jeszcze raz CPK. Tak gorzko przedstawiciele branży lotniczej w Polsce streszczają dyskusję ministrów i szerzej – decydentów – o tym sektorze. Wyzwań jest jednak dużo więcej niż budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, czego dowodem będzie sesja Europejskiego Kongresu Gospodarczego „Komunikacja lotnicza – nie będzie już tak samo”.

  • W dniach 20-22 września w Katowicach odbędzie się XIII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC 2021), jedna z najważniejszych europejskich debat o przyszłości gospodarki. Zarejestruj się na wydarzenie.
  • Goście Kongresu przeanalizują m.in. obraz branży lotniczej i odpowiedzą na pytania, jakie zmiany zaszły w strukturze rynku oraz jakie są kierunki, wolumeny podróży i transportu towarów.
  • Zastanowią się tez nad tym, jaki wpływ na funkcjonowanie lotnictwa będzie miała w najbliższych latach krajowa polityka, ale także ta spowodowana klimatycznymi ambicjami Unii Europejskiej.
Zaproszenie do naszej lotniczej debaty podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach przyjął Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, który jest jednocześnie pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Rozmowa z wiceministrem Horałą, który politycznie odpowiada za nadzór tego sektora, poprzedzi późniejszą, szerszą dyskusję. Minister będzie musiał się zmierzyć z pytaniami o jakość projektu rządowego dokumentu „Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce”, a także z pytaniami o podwyżki opłat nawigacyjnych.

W sesji swój udział potwierdzili: Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych w Polskich Liniach Lotniczych LOT; Andrzej Kobielski, członek zarządu ds. handlowych w Enter Air; Janusz Janiszewski, p.o. prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej; Tomasz Prokopiuk, zastępca dyrektora ds. interesariuszy lotniskowych, Centralny Port Komunikacyjny; Artur Tomasik, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych oraz szef Katowice Airport; Stanisław Wojtera, prezes zarządu P.P. „Porty Lotnicze”.

W tej części sesji tematów do poruszenia jest mnóstwo. Będziemy rozmawiać o wpływie ostatnich kilkunastu miesięcy na firmy z branży i jak bardzo wpłynęło to na strukturę rynku.

Będzie też o standardach bezpieczeństwa – co powinno zostać z nami z COVID-owych rozwiązań i obostrzeń, by branża była mniej podatna na podobne zagrożenia w przyszłości?

Biznesowo będzie trzeba się zmierzyć z pytaniem o dywersyfikację źródeł przychodów – czy potrzebna, w jakim kierunku lotnictwo powinno podążać w tej kwestii.

Przeanalizujemy rosnące koszty prowadzenia działalności lotniczej. W szczególności jeśli chodzi o opłaty nawigacyjne, ceny usług i ceny paliwa.

Przyjrzymy się „Polityce rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce”. Będą oceny tego rządowego dokumentu i odpowiedzi na pytania: w jakim stopniu odpowiada on na potrzeby branży, czego zabrakło i jakich generalnych zmian oczekuje sektor.

Nie pominiemy tematu pakietu Fit for 55 i jego wpływu na konkurencyjność europejskiego lotnictwa. 

Dyskusja na temat sytuacji branży lotniczej odbędzie się w poniedziałek, 20 września, o godz. 14:30. Wciąż można zarejestrować się na udział w wydarzeniu. Czasu jest jednak niewiele – rejestracja kończy się w piątek, 17 września, o godz. 15.00.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Fit for 55, kryzys gospodarczy, droga ropa. Branża lotnicza i jej problemy na EEC 2021

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.154.240
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!