Globalne łańcuchy dostaw w ogniu zmian. Czeka nas poważna dyskusja

Globalne łańcuchy dostaw w ogniu zmian. Czeka nas poważna dyskusja
Problematyka dotycząca łańcuchów dostaw jest ważna i bardzo na czasie Fot. TheHighestQualityImages / Shutterstock.com

20 stycznia 2022 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton Grand Warsaw zorganizowana zostanie konferencja EEC Trends. W ramach wydarzenia odbędą się sesje, podczas których debatować będziemy o głównych trendach 2022 roku. Będzie to zarazem przygotowanie przez XIV Europejskim Kongresem Gospodarczym. Jednym z istotnych tematów będą globalne łańcuchy dostaw.

  • EEC Trends stanowi programowy prolog Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
  • Jednym z istotnym tematów poruszanych na konferencji będzie kwestia stabilności i przyszłości globalnych łańcuchów dostaw.
  • Zarejestruj się na wydarzenie już dziś.
Na EEC Trends 20 stycznia w godz. 09.45-11.00, w ramach ścieżki tematycznej EEC WORLD, odbędzie się ważna debata zatytułowana „Globalne łańcuchy dostaw”. W jej trakcie poruszona zostanie problematyka dotycząca radykalnych zmian w strategiach importerów i eksporterów, będących odpowiedzią na poważne zaburzenia w łańcuchach dostaw. Zastanowimy się między innymi nad kwestią ciągłości produkcji i nad tym, jak ją zachować.

Wśród omawianych tematów będzie również samowystarczalność i jej ograniczenia, dywersyfikacja źródeł i dróg, weryfikacja oferty produktowej, a także aktywne zarządzanie dostawami i ryzykiem. Debata będzie się toczyć również nad tym, czy nearshoring to doraźna reakcja, czy też trwały trend.

Będziemy także dyskutować o tym, jak podnieść odporność biznesu na ograniczenia wynikające z perturbacji w transporcie, z uwzględnieniem popytu na usługi transportowe przy obecnych kosztach frachtu. Porozmawiamy o globalnej logistyce i współpracy międzynarodowej po pandemii na nowych  zasadach.

Znaczna liczba przedsiębiorstw odczuła wpływ pandemii na swoje łańcuchy dostaw. Wśród głównych przyczyn zakłóceń wymienia się między innymi opóźnienia dostaw, problemy logistyczne, a także ograniczenia w handlu międzynarodowym.

Problemy ważne i aktualne

Problemy te są widoczne między innymi w szeroko rozumianym sektorze produkcyjnym, gdzie brak komponentów w pierwszej fazie pandemii mocno uderzył w producentów. Komplikacje tego typu nie ominęły wielu podmiotów wywodzących się z różnych branż.

W sesji będą uczestniczyć: Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, adiunkt w Akademii Finansów i Biznesu Vistula; Krzysztof Drynda, prezesPolskiej Agencji Inwestycji i Handlu; Michał H. Mrożek, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego; Sebastian Szymanek prezes zarządu Polpharmy; Janusz Władyczak, prezes KUKE; Tomasz Wolanowski, prezes ABB.

Dyskusje, jakie odbędą się w ramach EEC Trends, przygotują grunt pod Europejski Kongres Gospodarczy, wskazując priorytety i akcentując to, co obecnie najważniejsze. W toku tego wydarzenia wykuje się ostateczny kształt agendy EEC. Dzięki takiemu podejściu zakres tematyczny Kongresu jest pojemny i adekwatny do oczekiwań i potrzeb. EEC Trends potwierdza, że dialog jest wpisany w DNA Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Globalne łańcuchy dostaw w ogniu zmian. Czeka nas poważna dyskusja

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.31.191
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!