20 stycznia 2022 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton Grand Warsaw zorganizowana zostanie konferencja EEC Trends. W ramach wydarzenia odbędą się sesje, podczas których debatować będziemy o głównych trendach 2022 roku. Będzie to zarazem przygotowanie przez XIV Europejskim Kongresem Gospodarczym. Jednym z istotnych tematów będą globalne łańcuchy dostaw.
- EEC Trends stanowi programowy prolog Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
- Jednym z istotnym tematów poruszanych na konferencji będzie kwestia stabilności i przyszłości globalnych łańcuchów dostaw.
- Zarejestruj się na wydarzenie już dziś.
Wśród omawianych tematów będzie również samowystarczalność i jej ograniczenia, dywersyfikacja źródeł i dróg, weryfikacja oferty produktowej, a także aktywne zarządzanie dostawami i ryzykiem. Debata będzie się toczyć również nad tym, czy nearshoring to doraźna reakcja, czy też trwały trend.
Będziemy także dyskutować o tym, jak podnieść odporność biznesu na ograniczenia wynikające z perturbacji w transporcie, z uwzględnieniem popytu na usługi transportowe przy obecnych kosztach frachtu. Porozmawiamy o globalnej logistyce i współpracy międzynarodowej po pandemii na nowych zasadach.
Znaczna liczba przedsiębiorstw odczuła wpływ pandemii na swoje łańcuchy dostaw. Wśród głównych przyczyn zakłóceń wymienia się między innymi opóźnienia dostaw, problemy logistyczne, a także ograniczenia w handlu międzynarodowym.
Problemy ważne i aktualne
Problemy te są widoczne między innymi w szeroko rozumianym sektorze produkcyjnym, gdzie brak komponentów w pierwszej fazie pandemii mocno uderzył w producentów. Komplikacje tego typu nie ominęły wielu podmiotów wywodzących się z różnych branż.W sesji będą uczestniczyć: Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, adiunkt w Akademii Finansów i Biznesu Vistula; Krzysztof Drynda, prezesPolskiej Agencji Inwestycji i Handlu; Michał H. Mrożek, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego; Sebastian Szymanek prezes zarządu Polpharmy; Janusz Władyczak, prezes KUKE; Tomasz Wolanowski, prezes ABB.
Dyskusje, jakie odbędą się w ramach EEC Trends, przygotują grunt pod Europejski Kongres Gospodarczy, wskazując priorytety i akcentując to, co obecnie najważniejsze. W toku tego wydarzenia wykuje się ostateczny kształt agendy EEC. Dzięki takiemu podejściu zakres tematyczny Kongresu jest pojemny i adekwatny do oczekiwań i potrzeb. EEC Trends potwierdza, że dialog jest wpisany w DNA Europejskiego Kongresu Gospodarczego.