Infrastruktura transportowa to wciąż temat rozwojowy. Więcej dowiemy się w Katowicach

Infrastruktura transportowa to wciąż temat rozwojowy. Więcej dowiemy się w Katowicach
Ostatnie lata to okres intensywnej rozbudowy infrastruktury transportowej. I to się raczej nie zmieni w najbliższych latach Fot. Mat. pras.

Ostatnie kilkanaście lat to okres intensywnej rozbudowy infrastruktury transportowej. Powstało kilka tysięcy kilometrów nowych dróg – krajowych, ekspresowych autostrad. Rozbudowane są również szlaki kolejowe. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach będziemy dyskutować o infrastrukturalnych priorytetach na najbliższe lata.

Zapraszamy do Katowic na Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Targi pod patronatem WNP.PL odbędą się 4-6 października 2022 r. - w ich ramach zapraszamy na ciekawą konferencję Nowy Przemysł 4.0. Rejestracja trwa!

Do chwili wejścia Polski do Unii Europejskiej sieć polskich dróg stała się znacznie gęstsza. Po rozbudowie krajowej sieci drogowej przyszła pora na inwestycje w połączenia międzynarodowe, obecnie realizowane są projekty Via Carpatia i Via Baltica, które przyczynią się do wzmocnienia więzi gospodarczych w regionie.

To tylko pierwszy element układanki – realizowane są potężne inwestycje w infrastrukturę kolejową, rozwijany jest transport intermodalny, Polski Ład zawiera też zapowiedzi rozbudowy portów morskich.

Podczas sesji „Strategia transportowa dla Polski” w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego 20 września paneliści będą dyskutować, jakie powinny być priorytety rozwoju infrastruktury transportowej w najbliższych latach, zwłaszcza w kontekście polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Czy w związku z tym priorytetem powinien być rozwój sieci kolejowej? Jakie będą perspektywy rozwoju transportu intermodalnego? W jaki sposób sfinansować te olbrzymie inwestycje.?

Odpowiedzi na te pytania poszukają Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK, Sławomir Michalewski, wiceprezes Morskiego Portu Gdańsk, Krzysztof Niemiec, wiceprezes Track Tecu, Jana Pieriegud z Instytutu Infrastruktury, Transportu i Mobilności Kolegium Zarządzania i Finansów SGH, Artur Popko, prezes Budimexu, Maciej Starzyk, wicedyrektor w PwC, Marek Staszek, prezes DB Cargo Polska oraz Tomasz Żuchowski, p.o. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Tematyka rozwoju infrastruktury transportowej obecna była podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego niemal od zawsze. A jednak co roku pojawiają się nowe wątki, nowe wyzwania nowe inicjatywy. I ten temat będzie zapewne obecny i na przyszłych kongresach. Można bowiem powiedzieć, że infrastruktura transportowa to temat – dosłownie i w przenośni – rozwojowy.Zobacz nasze najnowsze "1x1". Czy polskie porty skonsumują dotychczasowy eksport przez Morze Czarne?

Zobaczcie naszą najnowszą "Moc Opinii". Grubo ponad godzinę rozmawialiśmy z kandydatami na prezydenta Rudy Śląskiej Michałem Pierończykiem i Krzysztof Mejerem. Głosowanie w mieście w centrum Śląska - to wg politologów - najważniejsze wybory w tym roku.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

×

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Infrastruktura transportowa to wciąż temat rozwojowy. Więcej dowiemy się w Katowicach

  • wiesław nowak 2021-09-08 17:37:27
    Jak długo będziemy czekali na większe wykorzystanie LHS, dla transportu towarów Chiny - Europa Należy zelektryfikować tą jednotorową 400 km linie, wydłużając o 10 km do nowego terminalu kontenerowego Jęzor położonego blisko S1 i A4 Dla usprawnienia ruchu można zbudować między Sanem a Wisłą, drugi tor jako duża mijanka

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.27.159
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!