Spółka PKP Intercity przeszkoliła wszystkie drużyny konduktorskie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach, spotykanych w środkach komunikacji publicznej.
Obowiązkiem konduktorów i kierowników pociągów nie jest jedynie kontrola biletów, ale również nadzór nad bezpieczeństwem przejazdu i właśnie udzielanie pierwszej pomocy. Dlatego ważne jest, uważa zarząd tego przewoźnika, aby pasażerowie PKP Intercity mieli poczucie, że w przypadku niespodziewanych zdarzeń zawsze mogą na nich liczyć.
Każdego roku pociągami tej spółki podróżuje ponad 30 mln pasażerów.
- Na podstawie pytań zadawanych przez uczestników szkoleń można wywnioskować, że najczęstsze przypadki, w których potrzebna jest pierwsza pomoc to: zasłabnięcia, drgawki epileptyczne, śpiączka cukrzycowa i bóle w klatce piersiowej – powiedział Tomasz Liber ratownik medyczny z Centrum Szkoleniowo-Usługowego Medaid, które organizowało szkolenia.
Pasażerowie powinni pamiętać, że u każdego kierownika pociągu PKP Intercity znajduje się apteczka z podstawowym wyposażeniem.
Szkolenia drużyn konduktorskich z zakresu udzielania pierwszej pomocy trwały od stycznia do kwietnia br. i odbyły się w 15 miastach Polski.
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl