Nevomo idzie za granicę. Start-up che pozyskać nowe rynki

Nevomo idzie za granicę. Start-up che pozyskać nowe rynki
Przemysław Pączek, prezes Nevomo, rozgląda się za granicą Fot. mat. pras.
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Paweł Szygulski
    Paweł Szygulski
  • Dodano: 20-04-2021 17:30

Nevomo rozszerza zasięg swojej działalności i rozpoczyna europejską ekspansję. Start-up nawiązał współpracę z EUREF-Campus Düsseldorf oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych Emden/Leer w Niemczech. Zapowiada także otwarcie nowej, szwajcarskiej filii spółki, która odpowiedzialna będzie za współpracę z podmiotami ze Szwajcarii, Francji oraz Włoch.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Nevomo pracuje nad systemem kolei magnetycznej.
  • Firma jest już obecna w Niemczech. Na przełomie III i IV kwartału 2021 roku zamierza otworzyć filię w Szwajcarii.
  • Start-up przygląda się też rynkowi w Austrii.
Nevomo, wcześniej znane jako Hyper Poland, rozwija opartą na lewitacji magnetycznej technologię magrail, która ma umożliwiać podróż z prędkością do 550 km/h z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury kolejowej, a także pozwalać na etapowe wdrażanie kolei próżniowej hyperloop. Start-up zamierza rozszerzyć działalność na europejską skalę. Ma to przyczynić się do pozyskania nowych partnerów i strategicznych współprac, a dzięki temu doprowadzić do szybkiego wzrostu firmy.

Spółka ogłosiła właśnie nawiązanie współpracy z EUREF-Campus Düsseldorf. To drugi tego typu kampus innowacji w Niemczech, po prestiżowym ośrodku w Berlinie. Kampus zrzesza firmy, naukowców oraz start-upy działające w obszarach nowoczesnych technologii dla energii, mobilności oraz zrównoważonego rozwoju. Docelowo ma być miejscem pracy dla 2,5 tysiąca osób, których głównym celem będzie rozwój innowacyjnych rozwiązań dla transportu przyszłości.

Zobacz także: Polski hyperloop wchodzi w duży projekt w Holandii

Polski start-up nawiązał także współpracę z Uniwersytetem Nauk Stosowanych Emden/Leer, który wraz z Carl von Ossietzky Universität w Oldenburgu tworzą sieć poświęconą technologii hyperloop i przyszłym wdrożeniom w systemach transportowych na skalę europejską.

- W ramach współpracy oba uniwersytety uczestniczą w projekcie EU HyTeC (European Hyperloop Technology Center) finansowanym przez Dolną Saksonię. Planujemy przekształcenie istniejącego 32-kilometrowego toru testowego Transrapid w Emsland, w Niemczech, w kierunku europejskiego ośrodka badawczego Hyperloop - tłumaczy prof. dr inż. Thomas Schüning, członek zarządu Institute of Hyperloop Technology.
Nemovo jest jedyną polską firmą, która została zaproszona do udziału w przedsięwzięciu. 

- Nowo nawiązane współprace dają nam okazję do odgrywania ważnej roli w rozwoju technologii transportowych jutra. Chcemy przyczynić się do wdrażania zrównoważonej mobilności, przekształcając przestarzały system transportu zależny od paliw kopalnych w wydajny i bezemisyjny. To trudne zadanie, którego nie będziemy w stanie zrealizować sami. Konieczna jest ścisła współpraca z partnerami z zakresu inżynierii mechanicznej, elektroniki czy informatyki. Zarówno EUREF-Campus Düsseldorf, jak i Uniwersytet Nauk Stosowanych Emden/Leer zapewniają nam dostęp do takich podmiotów i szerokie możliwości, dzięki czemu możliwy będzie nasz dalszy rozwój oraz wspólna praca nad wdrożeniem transportu przyszłości - mówi Przemek Pączek, prezes Nevomo.

Na podbój Alp

Ważnym etapem międzynarodowej ekspansji Nevomo będzie także otwarcie na przełomie III i IV kwartału 2021 roku filii w Szwajcarii. Nowe biuro ma zapewnić obsługę potencjalnych klientów na kluczowych rynkach: w Szwajcarii, Francji i we Włoszech, a także zwiększyć liczbę międzynarodowych partnerstw korporacyjnych, projektów B+R, rekrutować międzynarodowe talenty inżynierskie oraz ułatwiać dostęp do zachodnioeuropejskich źródeł finansowania.

Czytaj również: Start-upom pandemia nie zaszkodziła

Kolejnym celem spółki jest Austria. Aby zwiększyć kompetencje biznesowe i poznać specyfikę tego rynku, Nevomo bierze udział w Vienna Startup Package. To prestiżowy program dedykowany 20 ambitnym start-upom z całego świata, które planują ekspansję na rynkach niemieckojęzycznych. Czterotygodniowe intensywne warsztaty pomogą zapoznać się z dynamiką austriackiego rynku, zidentyfikować nowe możliwości biznesowe oraz nawiązać kontakty z lokalnymi kontrahentami.

Wkrótce Nevomo rozpocznie także kolejną, trzecią już rundę kampanii crowdfundingowej na platformie inwestycji kapitałowych Seedrs. W poprzednich rundach start-up pozyskał ponad 800 tys. euro od prawie 950 inwestorów.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nevomo idzie za granicę. Start-up che pozyskać nowe rynki

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.206.92.240
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!