Nevomo rozszerza zasięg swojej działalności i rozpoczyna europejską ekspansję. Start-up nawiązał współpracę z EUREF-Campus Düsseldorf oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych Emden/Leer w Niemczech. Zapowiada także otwarcie nowej, szwajcarskiej filii spółki, która odpowiedzialna będzie za współpracę z podmiotami ze Szwajcarii, Francji oraz Włoch.
- Nevomo pracuje nad systemem kolei magnetycznej.
- Firma jest już obecna w Niemczech. Na przełomie III i IV kwartału 2021 roku zamierza otworzyć filię w Szwajcarii.
- Start-up przygląda się też rynkowi w Austrii.
Spółka ogłosiła właśnie nawiązanie współpracy z EUREF-Campus Düsseldorf. To drugi tego typu kampus innowacji w Niemczech, po prestiżowym ośrodku w Berlinie. Kampus zrzesza firmy, naukowców oraz start-upy działające w obszarach nowoczesnych technologii dla energii, mobilności oraz zrównoważonego rozwoju. Docelowo ma być miejscem pracy dla 2,5 tysiąca osób, których głównym celem będzie rozwój innowacyjnych rozwiązań dla transportu przyszłości.
Zobacz także: Polski hyperloop wchodzi w duży projekt w Holandii
Polski start-up nawiązał także współpracę z Uniwersytetem Nauk Stosowanych Emden/Leer, który wraz z Carl von Ossietzky Universität w Oldenburgu tworzą sieć poświęconą technologii hyperloop i przyszłym wdrożeniom w systemach transportowych na skalę europejską.
- W ramach współpracy oba uniwersytety uczestniczą w projekcie EU HyTeC (European Hyperloop Technology Center) finansowanym przez Dolną Saksonię. Planujemy przekształcenie istniejącego 32-kilometrowego toru testowego Transrapid w Emsland, w Niemczech, w kierunku europejskiego ośrodka badawczego Hyperloop - tłumaczy prof. dr inż. Thomas Schüning, członek zarządu Institute of Hyperloop Technology.
Nemovo jest jedyną polską firmą, która została zaproszona do udziału w przedsięwzięciu.
- Nowo nawiązane współprace dają nam okazję do odgrywania ważnej roli w rozwoju technologii transportowych jutra. Chcemy przyczynić się do wdrażania zrównoważonej mobilności, przekształcając przestarzały system transportu zależny od paliw kopalnych w wydajny i bezemisyjny. To trudne zadanie, którego nie będziemy w stanie zrealizować sami. Konieczna jest ścisła współpraca z partnerami z zakresu inżynierii mechanicznej, elektroniki czy informatyki. Zarówno EUREF-Campus Düsseldorf, jak i Uniwersytet Nauk Stosowanych Emden/Leer zapewniają nam dostęp do takich podmiotów i szerokie możliwości, dzięki czemu możliwy będzie nasz dalszy rozwój oraz wspólna praca nad wdrożeniem transportu przyszłości - mówi Przemek Pączek, prezes Nevomo.
Na podbój Alp
Ważnym etapem międzynarodowej ekspansji Nevomo będzie także otwarcie na przełomie III i IV kwartału 2021 roku filii w Szwajcarii. Nowe biuro ma zapewnić obsługę potencjalnych klientów na kluczowych rynkach: w Szwajcarii, Francji i we Włoszech, a także zwiększyć liczbę międzynarodowych partnerstw korporacyjnych, projektów B+R, rekrutować międzynarodowe talenty inżynierskie oraz ułatwiać dostęp do zachodnioeuropejskich źródeł finansowania.Czytaj również: Start-upom pandemia nie zaszkodziła
Kolejnym celem spółki jest Austria. Aby zwiększyć kompetencje biznesowe i poznać specyfikę tego rynku, Nevomo bierze udział w Vienna Startup Package. To prestiżowy program dedykowany 20 ambitnym start-upom z całego świata, które planują ekspansję na rynkach niemieckojęzycznych. Czterotygodniowe intensywne warsztaty pomogą zapoznać się z dynamiką austriackiego rynku, zidentyfikować nowe możliwości biznesowe oraz nawiązać kontakty z lokalnymi kontrahentami.
Wkrótce Nevomo rozpocznie także kolejną, trzecią już rundę kampanii crowdfundingowej na platformie inwestycji kapitałowych Seedrs. W poprzednich rundach start-up pozyskał ponad 800 tys. euro od prawie 950 inwestorów.
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl