Państwowy, rosyjski przewoźnik lotniczy Aeroflot pierwszy raz w historii spadł na trzecie miejsce wśród rosyjskich operatorów pod względem liczby przewiezionych pasażerów.
Jak wynika z danych Federalnej Agencji Transportu Lotniczego, linie lotnicze przewiozły w lipcu 6,72 mln pasażerów, czyli o 52,8 proc. mniej niż w lipcu ubiegłego roku. S7 ograniczył transport o 10,2 proc. do 1,34 mln pasażerów. Pobieda stała się jedynym przewoźnikiem, który zwiększył ruch: wzrost wyniósł 1,6 proc., do 1,04 miliona pasażerów. Aeroflot z kolei zmniejszył ruch o 72 proc. do 1,03 mln pasażerów.
Czytaj też: Zapaść największego europejskiego lotniska
Za spadki odpowiedzialna jest pandemia koronawirusa. Jednak ponieważ ma ona różne nasilenie w różnych regionach Rosji, nie wszyscy przewoźnicy ucierpieli z jej powodu w ten sam sposób. S7 działający na Syberii skutki wirusa odczuł w najmniejszym stopniu. Natomiast Aeroflot prowadzący większość swoich operacji z Moskwy stał się najbardziej poszkodowanym.
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl