PARTNERZY PORTALU

Track Tec napędza innowacje na kolei

Grupa Track Tec, jako pierwszy krajowy producent elementów nawierzchni infrastruktury kolejowej, opracowała konstrukcję prototypowego i największego jak dotąd w Polsce rozjazdu. Konstrukcja o promieniu 2500 m jest przygotowana do produkcji i zabudowy w sieci PKP PLK.

Z uwagi na niekwestionowaną jakość, popartą szeregiem zaawansowanych badań oraz licznych testów i potwierdzoną przez stosowne certyfikaty oraz zezwolenia, spółka Track Tec wprowadziła dotychczas do sieci PKP PLK wszystkie prototypowe rozjazdy montowane na podrozjazdnicach strunobetonowych - począwszy od tych o promieniu 190 m aż po 1200 m. Dokumentacja dotycząca aktualnego pionierskiego projektu tzn. rozjazdu 60E1-2500-1:26,5 uzyskała już akceptację jednostek upoważnionych PKP PLK S.A. oraz Instytutu Kolejnictwa. Należy podkreślić, że konstrukcja największego jak dotąd rozjazdu krajowej produkcji została w całości wykonana w biurze konstrukcyjnym Track Tec.

- Od wielu lat, z bardzo dużymi sukcesami, przygotowujemy swoje wyroby pod kątem budowania w Polsce najnowocześniejszej infrastruktury kolejowej. Aktualnie stosowane przez Track Tec rozwiązania konstrukcyjne pozwalają oferować nasze wyroby do całej sieci PKP PLK. Dotyczy to również planowanych do modernizacji linii dużych prędkości, szczególnie Centralnej Magistrali Kolejowej. Dzięki umiejętności sprostania nawet najbardziej restrykcyjnym wymogom konsekwentnie rozwijamy naszą działalność również na rynkach zagranicznych - mówi Jarosław Pawluk, Prezes Zarządu Grupy Track Tec S.A.

Wypadkową prężnego rozwoju działalności Grupy Track Tec jest systematyczne podnoszenie zaawansowania technologicznego na polskiej sieci kolejowej, wpływającego na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i obniżenie kosztów eksploatacji po stronie zarządcy infrastruktury. Największy jak dotychczas rozjazd nie jest pierwszym rozwiązaniem oferowanym przez Spółkę, które wyprzedza trendy i konkurencję. Dzięki konsekwentnym inwestycjom w najnowocześniejsze technologie Track Tec od dawna dysponuje gotowymi i przetestowanymi rozwiązaniami, które są kluczowe dla podnoszenia prędkości przejazdu na polskich torach - również do prędkości 250 km/h.

W swojej ofercie Spółka posiada bardzo wytrzymałe i wpływające na optymalizację kosztów rozjazdy z bainitową krzyżownicą, potwierdzone świadectwem Urzędu Transportu Kolejowego. Ponadto, jako jedyna polska spółka, stosuje własne konstrukcje z ruchomym dziobem krzyżownicy. Pierwszą konstrukcję rozjazdu z zastosowaniem tego rozwiązania, przystosowanym do prędkości 250 km/h, eksperci Track Tec opracowali już 10 lat temu. Uzyskała ona świadectwo UTK pozwalające prowadzić ruch z prędkością 200km/h i od wielu lat jest eksploatowana na linii CMK. Grupa oferuje swoimi klientom także rozjazdy z krzyżownicami manganowymi, dostosowanymi do prędkości 200 km/h, które są powszechnie stosowane na całym świecie.

Dzięki zaangażowaniu w liczne rozwojowe projekty badawcze Track Tec konsekwentnie umacnia swoją pozycję nie tylko na rynku krajowym, ale również z sukcesami wkracza na rynki międzynarodowe, m.in.: do Niemiec, Szwajcarii, Rumunii, Słowacji, Holandii, a także do USA oraz Kanady.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Track Tec napędza innowacje na kolei

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.204.56.185
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!