W czasie, gdy na krajowym rynku inwestycje infrastrukturalne czekają na uruchomienie unijnych środków z nowej perspektywy, polskie firmy kolejowe szukają zagranicznych rynków.
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 na targową mapę branży kolejowej powróciły targi Rail Solutions Asia. To jedna z najbardziej cenionych imprez branżowych na rynku azjatyckim.
Organizator tegorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się 22-24 czerwca w Kuala Lumpur, podkreślił, że po tym trudnym i niepewnym okresie naznaczonym koronawirusem, duże projekty infrastrukturalne będą kluczowe dla ożywienia gospodarki Azji Południowo-Wschodniej, w tym Malezji. W Rail Solutions Asia 2022 udział wzięło 60 wystawców z całego świata, w tym firmy z Polski.
W stolicy Malezji własną ofertę rozwiązań dla infrastruktury kolejowej zaprezentowała m.in. Grupa Track Tec, która jest obecna i rozpoznawalna na rynku azjatyckim.
- W ciągu kilku najbliższych lat branża kolejowa zyska na znaczeniu, zarówno na polskim, jak i na zagranicznych rynkach. Poczuwamy się do ciągłej odpowiedzialności za jakość naszych produktów oraz usług, dlatego tak bardzo cenimy sobie kontakty z dotychczasowymi, a także nowymi klientami. Tym bardziej cieszymy się ze spotkań z firmami z Filipin, Malezji czy Tajwanu, które odbyliśmy na tegorocznych targach Rail Solutions Asia - ocenia Jarosław Pawluk, prezes firmy Track Tec.
Grupa Track Tec, specjalizująca się w systemowych rozwiązaniach dla infrastruktury szynowej, w ostatnich latach realizowała zlecenia w takich krajach jak: Indonezja, Pakistan czy Malezja.