Urząd Transportu Kolejowego: Ulga intermodalna może okazać się niewystarczająca dla wsparcia tego transportu

Urząd Transportu Kolejowego: Ulga intermodalna może okazać się niewystarczająca dla wsparcia tego transportu
Według UTK obecnie transport drogowy pokrywa koszty zewnętrzne tylko w 50 proc. Ponadto stawki dostępu do infrastruktury kolejowej są relatywnie wysokie na tle innych państw UE. fot. Shutterstock

Ulga intermodalna udzielana w wysokości 25 proc. od stawki dostępu do infrastruktury kolejowej, która dotąd stymulowała rozwój tego typu przewozów, już wkrótce może okazać się działaniem niewystarczającym dla wsparcia tego rodzaju transportu - uważa Urząd Transportu Kolejowego.

Według urzędu w celu utrzymania wysokiego tempa wzrostu kolejowych przewozów intermodalnych w kolejnych latach, należ podjąć działania na rzecz poprawy stanu infrastruktury kolejowej, aby tym samym zapewnić odpowiednie parametry techniczne dla pociągów długości 740 m, nacisku 22,5 tony na oś i jeżdżących z prędkością 100 km/h.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Urząd Transportu Kolejowego: Ulga intermodalna może okazać się niewystarczająca dla wsparcia tego transportu

  • Kasper 2021-01-18 08:44:55
    Wszyscy o tym wiemy od lat, ale i tak nic się nie zmienia. Dlaczego? Ja na to pytanie nie znam odpowiedzi, ale stawiam tezę, że gadanie UTK nic w tym zakresie nie zmieni.
  • Kris 2021-01-17 21:06:40
    Wreszcie poruszają temat transportu koleją. Dość tirów, które jadąc przez Polskę tranzytem aby uniknąć opłat na autostradach rozjeżdżają drogi wojewódzkie i powiatowe. Tiry na tory! Polska ma problem ze smogiem, a spaliny samochodowe to też główny czynnik jego powstawania.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.59.31
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!