Będzie więcej dopłat do leasingu samochodów elektrycznych

Będzie więcej dopłat do leasingu samochodów elektrycznych
BOŚ w ramach realizacji programu "Mój elektryk" dotychczas zawarł umowy współpracy z 15 firmami leasingowymi Fot. Luigi Bertello / Shutterstock.com
 • Autor: ICH
 • Dodano: 15-03-2022 13:02

Duże zainteresowanie dopłatami do leasingu pojazdów elektrycznych oraz postęp Banku Ochrony Środowiska we wdrażaniu programu „Mój elektryk” sprawiły, zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zdecydował o podniesieniu do 100 mln zł kwoty przekazanej do dyspozycji BOŚ na dopłaty do leasingu tzw. elektryków.

 

 • Zarząd NFOŚiGW po niespełna trzech miesiącach od uruchomienia pierwszej transzy środków przeznaczonych na dopłaty do leasingu  zdecydował o podniesieniu  kwoty przekazanej do dyspozycji BOŚ na te dopłaty.
 • - Kolejne 80 mln zł dla BOŚ z dostępnej puli programu to potwierdzenie, że w zakresie wsparcia dla leasingu program już okrzepł - m.in.  powiedział Paweł Mirowski, p.o. prezesa NFOŚiGW.
 • - Oczywiście wciąż jest przed nami wiele wyzwań na drodze do bezemisyjności, ale odnosząc się do terminologii motoryzacyjnej – najważniejsze, że ruszyliśmy, na kolejnych odcinkach będziemy poprawiać nasz wynik — mówi Wojciech Hann, prezes BOŚ.

W poniedziałek 14 marca, po niespełna trzech miesiącach od uruchomienia pierwszej transzy środków przeznaczonych na dopłaty do leasingu, zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zdecydował o podniesieniu do 100 mln zł kwoty przekazanej do dyspozycji Banku Ochrony Środowiska. Druga transza pieniędzy zostanie przeznaczona na dopłaty do leasingu udzielane przez BOŚ w latach 2021-2022.

Zobacz także: Mój elektryk w Banku Ochrony Środowiska – już 350 przyznanych dotacji

Czytaj również: NFOŚiGW: miasta chcą kupić ponad 380 bezemisyjnych autobusów

Pieniędzy na leasing elektryków nie zabraknie

- Kolejne 80 mln zł dla BOŚ z dostępnej puli programu to potwierdzenie, że w zakresie wsparcia dla leasingu program już okrzepł, a BOŚ dysponuje zarówno niezbędnym doświadczeniem jak i grupą partnerów do tego, by zwiększać tempo wydatkowania tych środków- mówi Paweł Mirowski, p.o. prezes NFOŚiGW.

- Pieniędzy na dopłaty do leasingowanych elektryków na pewno nie zabraknie. Kibicujemy branży, bo teraz ważne, by przedsiębiorcy nie musieli zbyt długo czekać na same elektryki - podkreśla Paweł Mirowski.

Celem programu „Mój elektryk” jest ograniczenie zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

Program zakłada dwie ścieżki – dla klientów indywidualnych oraz dla firm i organizacji. Dotacje dla osób fizycznych obsługuje bezpośrednio NFOŚiGW, natomiast ścieżka leasingowa jest prowadzona przez BOŚ.

Wnioski na dotacje dla prawie tysiąca pojazdów

- Jesteśmy zadowoleni z postępu w realizacji programu „Mój elektryk”. Sukces wdrożenia programu może być mierzony zarówno liczbą firm leasingowych współpracujących z BOŚ, liczbą złożonych wniosków, jak i liczbą umów dotacji zawartych z klientami - twierdzi Wojciech Hann, prezes BOŚ. 

 

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Będzie więcej dopłat do leasingu samochodów elektrycznych

 • darek 2022-03-16 17:04:16
  kuszące, cena wybranego wespnie przez nas bz4x też okazała się lepsza niż sądziliśmy, więc mamy już wybór swojego pierwszego flotowego elektryka
 • xxaser 2022-03-15 22:33:16
  spore dopłaty to i zainteresowanie będzie duże

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.147.50
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!