Daimler jako pierwszy zagraniczny koncern motoryzacyjny otrzymał od władz stolicy Chin pozwolenie na testy samochodów autonomicznych na drogach Pekinu - poinformowała w piątkowym oświadczeniu niemiecka firma.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
W tym roku chińskie władze udzieliły pozwoleń kilku krajowym podmiotom na testy drogowe w Pekinie i Szanghaju. Wśród nich są m.in. SAIC, NIO i koncern technologiczny Baidu.
Daimler podkreślił również, że aby uzyskać licencję zgodził się, aby ich Mercedesy były wyposażone w platformę autonomiczną Baidu - Apollo.
Pod koniec maja br. pozwolenie na testy samochodów autonomicznych w Szanghaju otrzymał inny niemiecki koncern - BMW.
Badania mają się odbywać na przedmieściach tego miasta, znajdującego się na wschodzie kraju. Pierwszym testowanym samochodem na tamtejszych ulicach ma być sedan BMW 7. Nad przebiegiem badań ma czuwać specjalny, 60-osobowy zespół inżynierów koncernu - informowała wówczas komisja gospodarki i technologii informacyjnej lokalnych władz.
1 marca br. Szanghaj stał się pierwszym chińskim miastem, które pozwoliło na testy samochodów autonomicznych. BMW jest trzecim producentem, który uzyskał pozwolenie na testy pojazdów autonomicznych. Pierwsze dwie licencje otrzymały chińskie firmy - SAIC i NIO.
Po Szanghaju na testy samochodów samojezdnych zezwoliły Pekin i Szenczen.