Japoński producent samochodów Nissan wycofuje ok. 240 tys. pojazdów na całym świecie, głównie w Ameryce Północnej. Powodem jest ryzyko pożaru w niektórych modelach wyprodukowanych w latach 2016-2018 - poinformowała agencja Associated Press.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Wycofanie obejmie samochody Nissan Murano wyprodukowane w latach 2015-2017, Nissan Maxima z lat 2016-2017, Nissan Pathfinder z lat 2017-2018 oraz Infiniti QX60 z 2017 roku. Producent szacuje, że problem dotyczy 56 proc. wymienionych pojazdów. Agencja AP przypomniała, że podobna usterka w modelu Murano doprowadziła do wycofania części samochodów w 2016 r.
Spośród 240 tys. pojazdów objętych wycofaniem 215 tys. znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a dalsze 20 tys. w Kanadzie. Ani Nissan, ani amerykańska agencja bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) nie potwierdziły, czy usterka doprowadziła do wybuchu jakichkolwiek pożarów. Producent zapewnił jedynie, że wada nie spowodowała dotychczas żadnych wypadków.
Dilerzy Nissana mają prowadzić kontrolę i wymianę wadliwych części od 15 października.