Waszyngton zaprosił szefów niemieckich firm motoryzacyjnych na rozmowy

Waszyngton zaprosił szefów niemieckich firm motoryzacyjnych na rozmowy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP/KM
  • Dodano: 21-11-2018 17:05

Administracja USA zaprosiła na rozmowy szefów trzech niemieckich koncernów motoryzacyjnych. Spotkanie ma dotyczyć negocjowania nowej umowy handlowej między krajami - podała agencja Bloomberga.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Według doniesień agencji prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump spotka się z dyrektorami generalnymi reprezentującymi koncerny BMW, Daimler oraz Volkswagen. Szefowie niemieckich spółek konsultują się obecnie z rządem w Berlinie. Anonimowi informatorzy Bloomberga sugerują, że rozmowy odbędą się 22 listopada.

Według Bloomberga spotkanie może być dla amerykańskiego prezydenta częścią strategii nakłonienia Unii Europejskiej do korzystniejszego dla USA porozumienia handlowego. Agencja wskazała przy tym na napięcia w relacjach handlowych między Stanami Zjednoczonymi a UE, m.in. na groźby nałożenia ceł na importowane z Europy samochody oraz na planowany podatek od usług cyfrowych, który może uderzyć w amerykańskie firmy technologiczne, takie jak Apple czy Amazon.

Komisarz UE ds. handlu Cecilia Malmstrom w połowie listopada spotkała się w Waszyngtonie z przedstawicielem USA ds. handlu Robertem Lighthizerem. Głównym tematem ich rozmów była jednak współpraca regulacyjna, a nie proponowane przez Trumpa cła na samochody.

Volkswagen posiada fabryki w Tennessee, BMW montuje samochody w Karolinie Południowej, a należący do Daimler Mercedes-Benz działa w Alabamie.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Waszyngton zaprosił szefów niemieckich firm motoryzacyjnych na rozmowy

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.173.144
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!