W Tychach i Świerklańcu powstaną stacje tankowania wodoru

W Tychach i Świerklańcu powstaną stacje tankowania wodoru
Poszukiwanie nowych źródeł zasilania stały się bardzo pilne (fot. facebook.com/pkm.swierklaniec)
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP/AT
  • Dodano: 01-03-2023 15:59

W Tychach i Świerklańcu (Śląskie) powstaną stacje tankowania wodoru przeznaczone zarówno na potrzeby autobusów zasilanych tym paliwem, jak i indywidualnych użytkowników. Ponad 10 mln zł dotacji na to przedsięwzięcie przeznaczył NFOŚiGW.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Poszukiwanie nowych źródeł zasilania stały się bardzo pilne. Przemawia za tym już nie tylko ekologia, ale też ekonomia i sytuacja geopolityczna, które wymuszają poszukiwanie nowych źródeł energii i zasilania - także transportu - powiedział prezes PKM Świerklaniec Piotr Rachwalski.
  • Prezes PKM Tychy Miłosz Stec przypomniał, że tyska spółka była pionierem transportu publicznego opartego o autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym. Obecnie wykorzystuje też autobusy elektryczne i przygotowuje się do wprowadzenia pojazdów wodorowych.
  • Wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski podkreślił, że realizowane na Śląsku projekty wodorowe plasują się w obszarze najnowocześniejszych światowych rozwiązań w zakresie transportu publicznego i indywidualnego.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Tychach i Świerklańcu powstaną stacje tankowania wodoru

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.232.62.64
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!