Chociaż w zeszłym tygodniu, po ataku na saudyjskie rafinerie, baryłka ropy gwałtownie drożała, a w cennikach krajowych producentów paliw widzieliśmy w związku z tym spore podwyżki, kierowcy w Polsce mogą tankować ze spokojem.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Po trwającej trzy tygodnie stabilizacji detalicznych cen benzyn spadkom na pylonach nie przeszkodziły nawet niskie marże operatorów stacji osiągane ze sprzedaży tego paliwa. Obecnie popularna "95" jest oferowana przeciętnie po 4,96 zł/l, tj. o 3 grosze mniej niż przed tygodniem, a "98", która ze wszystkich paliw potaniała najbardziej (o 5 groszy), kosztuje średnio 5,29 zł/l. Groszowa korekta w dół dotyczy także ceny autogazu, sprzedawanego na stacjach po 1,97 zł/l. Jedynym paliwem, które nie zmieniło swojej ceny, choć z uwagi na ujemne marże z jego sprzedaży, powinno raczej drożeć, jest olej napędowy. Kosztuje on nadal 4,99 zł/l.
W drugiej połowie września benzyna 95-oktanowa jest najtańsza w województwach łódzkim i świetokrzyskim, gdzie kosztuje 4,94 zł/l, mocniejsza odmiana benzyny najmniej kosztuje zaś na Śląsku - 5,23 zł/l. W tej części kraju w najniższych cenach można także zatankować diesla i autogaz - po 4,97 i 1,92 zł/l (taką samą cenę za LPG e-petrol.pl odnotował również na Podlasiu i we wspomnianym województwie świętokrzyskim).
Aktualnie benzyna Pb95 i olej napędowy są natomiast najdroższe na Kujawach i Pomorzu, gdzie kosztują one: 5,02 oraz 5,04 zł/l. Benzyna 98-oktanowa kosztuje najwięcej na Lubelszczyźnie: 5,39 zł/l, a LPG w województwie zachodniopomorskim - 2,04 zł/l.