Daniel Obajtek został tymczasowym prezesem Energi

Daniel Obajtek został tymczasowym prezesem Energi
Daniel Obajtek jest szefem Orlenu od lutego 2018 roku fot. mat. pras.
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: AH
  • Dodano: 21-04-2022 14:10

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został czasowo delegowany do wykonywania czynności prezesa zarządu Energi, spółki zależnej koncernu.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W ostatnich tygodniach mamy do czynienia z całą serią kadrowych roszad w państwowych spółkach. Zmiany prezesów nastąpiły w PGNiG, Enerdze, Tauronie i Enei.
  • Od czasu objęcia władzy przez PiS w listopadzie 2015 r. doszło już 11 razy do zmiany prezesa Energi. 
  • Daniel Obajtek będzie pełnił tę funkcję czasowo, bez pobierania wynagrodzenia.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

SPÓŁKI

KOMENTARZE (25)

Do artykułu: Daniel Obajtek został tymczasowym prezesem Energi

  • velvo 2022-04-23 21:12:48
    Doskonale, trzymam kciuki bo wierze ze zmiany w tej firmie beda spore, a wyniki będa tak dobre jak zapowiadają.
  • milkaa 2022-04-23 14:08:13
    I bardzo dobrze ze został presem, zadba o to aby firma zaczęła działać jak należy. Przecież świetnie daje sobie rade w Orlenie, to i tu z pewnością zadziała na plus.
  • help 2022-04-22 22:33:48
    "Gość" chyba do mnie. Odpowiadam więc, że nie dostałem 500 zł na "zatkanie gęby" bo nie miałem i nie mam prawa do nich. Zatem nie zatkano mi nimi gęby, ale cieszę się bardzo, że otrzymały je miliony dzieci. Że dzieci przestały chodzić głodne, można je było obkupić, wysłać na wakacje. Zielona wyspa nie miała woli, zdolności, a nade wszystko serca by temu zaradzić, problem był wdeptany w glebę, niby nie istniał. Tak bardzo sugestywnie przekonywano nas przecież, że na takie rzeczy "pinindzy nie ma i nie będzie". To prawda, nie było ich, bo przecież aferzyści i złodzieje też chcieli jakoś żyć. No i żyli - 250 MILIARDÓW złotych (szacunek nie tępych pisiorów, ale światłej Unii Europejskiej!) wystarczyło na jakie takie życie. Tyle zrabowano z budżetu państwa z tytułu VAT-u i niekontrolowanego napływu importowanych paliw płynnych. Faktem jest, że każdej władzy trzeba patrzeć na ręce. Sprawa płac w NBP była głośna i chyba to wskazuje, że głos opinii publicznej coś może skorygować. Nie wiem, czy te płace są właściwe, czy nie, ale nie jest tak, że można latami bezkarnie okradać państwo w biały dzień i zarazem tłumaczyć, że nie ma środków na elementarne potrzeby społeczne.
  • niegodziwość 2022-04-22 21:22:53
    Brak opcji odpowiedzi na odpowiedź, ale trudno, spróbuję. Co do wyników Orlenu o których nie mam pojęcia, jak zarzuca mi "gość". Pewnie faktycznie niewiele wiem, ale o ile pamiętam, w 2016r. sprzedaż Orlenu wzrosła bodaj o 25% do roku poprzedniego. Zdaje się, że konsumpcja globalna aż o tyle nie wzrosła, nie przybyło przecież aż tyle samochodów. Z tym rewelacyjnym wynikiem jakoś tak kojarzy mi się wyznanie szefa służb celnych, który bez ogródek stwierdził, że dostali polecenie z góry by wjeżdżających do kraju cystern nawet nie dotykać. I tak to trwało przez lata, tak przez te lepsze lata funkcjonowało państwo.. Co do wyników w kolejnych latach, to pomińmy je taktownym milczeniem, gdy zechcemy je porównać do tych z lepszych lat. Mówią same za siebie i jakoś nie słyszałem by podważył je taki czy inny audytor. Więc jak, są prawdziwe czy nie? Na jaką zatem ocenę zasługuje prezes Obajtek, jakie może być zresztą inne kryterium oceny jak nie wyniki podległej spółki? W ślad za tym idą również notowania giełdowe. Były błędne? Ta sama zasada odnosi się oczywiście i do innych prezesów spółek skarbu państwa. Generalnie wyniki tych spółek również zostawiają daleko w tyle wyniki z tych lepszych lat. Z jakiej zatem paki zarzuty do prezesa Obajtka? Coś mi mówi, jako słabo orientującemu się w wynikach Orlenu, że przyczyna jest jedna: bo nie jest nasz. i tyle.
  • Adam 2022-04-22 13:15:36
    Nie będzie dostawał wynagrodzenia jako Prezes, będzie dostawał wynagrodzenie jako członek Rady Nadzorczej. Tyż piknie...
    • zagadka 2022-04-22 21:38:19
      Może nie jestem biegły w prawie, więc ośmielę się zapytać: więc jak, będąc prezesem Energi i nie pobierając za to wynagrodzenia, będzie zarazem członkiem rady nadzorczej za które będzie je już otrzymywał? Przyznać muszę, że nie slyszałem, że można być jednocześnie prezesem firmy i członkiem jej rady nadzorczej.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.168.16
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!