Koniec z biznesem na ukraińskiej krwi. Najwięksi handlarze kończą z rosyjską ropą

Koniec z biznesem na ukraińskiej krwi. Najwięksi handlarze kończą z rosyjską ropą
Ukraiński rząd nie pozostawia złudzeń: kontynuowanie zakupów rosyjskich surowców oznacza wprost finansowanie mordu ukraińskich obywateli fot. Pixabay
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Aleksandra Helbin
    Aleksandra Helbin
  • Dodano: 15-04-2022 06:00

Presja na biznes, by odciąć się od jakichkolwiek powiązań z Rosją, działa. Najwięksi traderzy ropy naftowej w końcu zdecydowali się na odejście od zakupów rosyjskiego surowca i produktów naftowych.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Ukraiński rząd nie pozostawia złudzeń: kontynuowanie zakupów rosyjskich surowców oznacza wprost finansowanie mordu ukraińskich obywateli.
  • Najwięksi traderzy ropy, mimo wojny na Ukrainie, do tej pory zarabiali w najlepsze na surowcach z Rosji. Mowa o największych globalnych hurtownikach, czyli firmach Vitol i Trafigura.
  • Presja na biznes, by odciąć się od rosyjskich źródeł, jest na tyle duża, że w końcu traderzy również zdecydowali się na działania.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Koniec z biznesem na ukraińskiej krwi. Najwięksi handlarze kończą z rosyjską ropą

  • NM 2022-06-30 16:55:50
    nooo tak rosja pada na pysk ---Indie kupowaly rok temu 35 tysiecy barylek dziennie a dzisiaj kupuja 1 340 MILIONOW BARYLEK DZIENNIE -- tak trudno wam pogooglac troche ??? o Chinach nawet mi sie pisac nie chce -- to moze sprawdzcie ile ropy od ruskich kupuja amerykanie -- oczywiscie taka ropa musi podczas rejsu zostac ZDEMOKRATYZOWANA ZANIM ZOSTANIE ZAWIEZIONA DO POLSKI CZY GDZIE INDZIEJ - skad tu tylu hmmmm durniow???
  • Timothy 2022-04-15 15:28:21
    Alternatywy nie mają. Chiny i India już zapowiedzaja też odmówić rosijskej ropie. A nawet jeżeli i kupią to nie w europejskich cenach. Nawet dziś Chiny płacą za gaz tylko 130$. Putin przegrywa i dobrze o tym wie.
    • Bernard 2022-04-15 17:08:00
      Chyba w cuda wierzysz albo nie znasz praw rynku. Na surowce energetyczne zawsze znajdzie się klient, i musisz być bardzo naiwny jeśli myślisz inaczej. Druga sprawa- przeciwnym działaniom Putina wcale nie jest aż tak dużo państw jak podają zachodnie media. Nie powiedzą tego, bo byłoby to politycznie niepoprawne
  • james bond 2022-04-15 11:55:01
    Takie propagandowe gadanie spekulantów i tych dla których adresowane są gigantyczne prowizje od pośredników. Jeśli Rosja dostarczać zacznie w nowych kierunkach ropę np. do Indii/Chin to dotychczasowi dostawcy np. Nigeria, Indonezja, Iran będą oferować ropę może nieco drożej ale nikt przy zdrowych zmysłach nie przestanie eksploatacji szybów....Tyle, że nowe kierunki dostaw nie dadzą /początkowo/ gwarancji prowizji dla "właściwych osób". I w tym sęk
  • Bij (...) 2022-04-15 09:24:16
    I dobrze.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.250.73
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!