W połowie stycznia sytuacja na stacjach mile zaskakuje kierowców. Choć główni producenci paliw w Polsce w ostatnim czasie podnosili znacząco ceny na rynku hurtowym, nie przyczyniło się to do wzrostu kosztów tankowania.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Na przestrzeni ostatniego tygodnia to właśnie olej napędowy potaniał najbardziej. Na polskich stacjach jego litr kosztuje przeciętnie 4,99 PLN, tj. o 6 groszy mniej niż przed tygodniem. Ostatni raz taką cenę za diesla e-petrol.pl odnotował w drugiej połowie sierpnia 2018 roku.
Ceny obu gatunków benzyn obniżyły się o 4 grosze i wynoszą aktualnie: 4,75 PLN za litr Pb95 i 5,08 za tę samą ilość Pb98. Najmniejsza przecena dotyczy natomiast autogazu, który jest tańszy o zaledwie 2 grosze i w sprzedaży na krajowych stacjach oferuje się go przeciętnie po 2,27 PLN/l.
W połowie stycznia benzyna "95" i ON są sprzedawane w najbardziej atrakcyjnych cenach w województwie świętokrzyskim, gdzie za ich litr płaci się 4,61 i 4,86 PLN. Benzyna 98-oktanowa najmniej kosztuje natomiast na Śląsku: 4,89 PLN/l. Gaz samochodowy warto zatankować zaś w rejonie Opolszczyzny, na której za jego litr płaci się 2,15 PLN.
O tym, na której stacji korzystnie jest w tym tygodniu napełnić bak paliwem, informuje kierowców szczegółowo aplikacja tuTankuj. Jej użytkownicy zarejestrowali najniższą cenę dla Pb95 (4,25 PLN/l) w Kościanie i na trzech stacjach Zielonej Góry. Także w tym mieście została znaleziona rekordowo niska cena diesla - 4,45 PLN/l. LPG najtańsze było w Kamiennej Górze - 1,94 PLN/l.
Do najdroższych części Polski należą natomiast: Kujawy i Pomorze ze średnimi cenami za obie benzyny wynoszące 4,85 i 5,24 PLN/l oraz Mazowsze, gdzie diesel kosztuje przeciętnie 5,09, a gaz samochodowy 2,38 PLN/l.