Prezes Orlenu: fuzja z Lotosem nie jest zagrożona, politycy jej nie zablokują

Prezes Orlenu: fuzja z Lotosem nie jest zagrożona, politycy jej nie zablokują
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek rozmawiał z dziennikarzami w wsi Bajerze, gdzie koncern otworzył nową kopalnię gazu. Fot. PKN Orlen
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Aleksandra Helbin
    Aleksandra Helbin
  • Dodano: 18-05-2022 18:00

Proces nie jest zagrożony. To nie politycy mają się w tym zakresie wypowiadać, tylko akcjonariusze - tak na pytanie o polityczną burzę wokół transakcji przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen odpowiada Daniel Obajtek. Kluczowa dla fuzji decyzja Komisji Europejskiej ma zapaść do końca maja br., a finalizacja całego procesu ma nastąpić - do końca lipca 2022 r.

  • Byli ministrowie gospodarki napisali wspólny list, w którym opowiadają się przeciwko fuzji Orlenu z Lotosem. „Apelujemy o zatrzymanie procedur rozbioru grupy Lotos" - piszą.
  •  - Doskonale zdaję sobie sprawę, że czym bliżej połączenia, tym ataki będą się nasilać - mówi Daniel Obajtek.
  • Cały proces nie jest zagrożony i żadne wypowiedzi polityków nie są w stanie go zablokować - podkreśla prezes Orlenu.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (12)

Do artykułu: Prezes Orlenu: fuzja z Lotosem nie jest zagrożona, politycy jej nie zablokują

  • michał 2022-05-19 15:00:19
    Bardzo dobrze, bo najwyższy czas już na domknięcie tej fuzji. Kraj wymaga stanowczej transformacji energetycznej , by odciąż sie od ruskich surowców, a właśnie po fuzji, koncern zyska na to odpowiednie możliwości inwestycyjne.
  • WOJCIECH 2022-05-19 12:53:33
    To nie jest żadna fuzja. To jest rozbicie Lortosu na kawałki i wyprzedaż jego resztek za drobne procenty wartości odtworzeniowej. Przecież to widać gołym okiem. Trzeba byc z Pcimia , aby tak bezczelnie łgać.
  • Jadwiga 2022-05-19 10:42:43
    A tak podsumowując Wasze wpisy , to zwracam uwagę, że pismo jest o gospodarce i ekonomii i oczekiwała bym merytorycznych komentarzy ludzi którzy przeczytali artykuł i przeanalizowali jego treść i przedstawili swój punkt widzenia odnośnie opisanego zdarzenia gospodarczego a jeżeli nie masz zdania na ten temat to nie pisz nic , a nie wykorzystuj tego żeby dołożyć komuś kto według Ciebie jest po drugiej stronie w polityce. Takie zachowania są po prostu żałosne. Potem się oburzacie ,że mówi się o jednej stronie w sposób negatywny ale macie wpływ na te oceny pisząc to co piszecie , bo inni to oceniają i nie ma znaczenia czy cię znają czy nie ,oceniają co pisze wyznawca konkretnego ugrupowania i tak się tworzą stereotypy.
  • Jadwiga 2022-05-19 10:34:18
    Ja rozumiem ,ze można popełnić błąd w ocenie sytuacji w biznesach to się zdarza. Ale nie można tak tkwić w błędzie gdy jeszcze jest czas na naprawę i udawać ,że nic się dzieje. Jeden człowiek jest w stanie zmienić bieg historii , doprowadzić do wojen i nieszczęść i jeden człowiek może zniszczyć coś co budowano latami. Tak jest w przypadku Lotosu - nie ma żadnego uzasadnienia dla tej transakcji. Szczególnie w obecnej sytuacji. Dodatkowo w obecnej sytuacji należy powściągliwie podchodzić do biznesów z Węgrami. Nie wiemy jaki układ ma Orban z Putinem. Ale wiemy ,że ma. I to wystarczy aby z tej transakcji zrezygnować. Ale w mentalności pewnych ludzi nie ma słowa pomyliłem się i muszę to odkręcić.
    • james bond 2022-05-19 12:44:57
      Po prostu "Węgry" czyli MOL czyli rynek Węgier, Serbii, Słowacji, Polski nadal będzie zasilany rosyjska ropą/paliwem z rosyjskiej ropy A Aramaco silnie kokietowane przez Rosję bo Saudowie chcą ograć USA ,opanują przetwórstwo ropy w Polsce Skoro oficjalnego raportu kontrwywiadu chorwackiego o MOL nie bierzemy serio to dlaczego mamy się przejmować wypowiedziami politologów, managerów czy innych sypiących piasek w tryby wspaniałej maszyny pćimskiej
  • WPiS doo! 2022-05-19 08:50:41
    Brudnapala z Pcimia zamiast siedzieć w pudle oddaje Lotos ludziom Putina a sam chwali się rekordowym zyskiem z krwawicy ciężko pracujących Polaków

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.147.50
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!