PARTNERZY PORTALU

Prezes Orlenu: jeśli nie dojdzie do fuzji, to za parę lat nie będzie Lotosu

Prezes Orlenu: jeśli nie dojdzie do fuzji, to za parę lat nie będzie Lotosu
Połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos jest realne do połowy tego roku - powiedział Daniel Obajtek Fot. materiały PKN Orlen
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP/rs
  • Dodano: 07-02-2022 11:32

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział na antenie Radia Gdańsk, że połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos jest realne do połowy tego roku. Podkreślił też, że jeżeli ta fuzja nie stanie się faktem, to za parę lat nie będzie Lotosu.

  • Przeszliśmy już to co jest najgorsze. Mamy strukturę transakcji, mamy decyzję komisji, strukturę i partnerów w warunkach zaradczych i nie możemy tego procesu przedłużać. Zrobimy wszystko, żeby to się stało w połowie roku - powiedział Daniel Obajtek.
  • To bardzo ważne w przypadku naszych procesów inwestycyjnych i w przypadku naszych partnerów, zwłaszcza SaudiAramco - dodał prezes PKN Orlen.
  • Dodał, że to nie jest tylko kwestia aktywów samej rafinerii, ale też innych umów: na rozwój petrochemii i 20 milionów dostaw ropy do regionu. Podkreślił też, że jeżeli ta fuzja nie stanie się faktem, to za parę lat nie będzie Lotosu

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: Prezes Orlenu: jeśli nie dojdzie do fuzji, to za parę lat nie będzie Lotosu

  • No i co obszczymury 2022-02-08 12:18:44
    Orlen to 10,5 miliarda zysku netto za 2021,za 6 lat rządów Zjednoczonej prawicy ponad 30 mliardów.Do tego miliardy na inwestycje
  • Srajtek z Pcimia 2022-02-08 08:44:35
    Wójt z Pcimia i wszystko jasne, jak taki (...) i pajac że wsi stał się prezesem? Wybrali debila żeby poprzez jego tępe rączki majątek wyprzedać, przecież ktoś powiedział że ona nawet nie nadaje się żeby na stacji paliw zarządzać
  • marcin 2022-02-08 05:55:25
    Jebajtek znowu wpadł w amok propagandowy. Rzęzi chłopina jak nakręcony i kłamie jak pinokio. ciekawe czy tylko u nas kanalie bezkarnie wygadują bzdury. dla kilku groszy na litrze ludzie jeżdża kilkadziesiąt kilometrów tankować to 9 zł byłoby tylko w Pcimiu u wójka
  • Zydzi 2022-02-08 00:31:36
    Powołanie wójta pcimia na stanowisko prezesa orlenu to jakaś kpina.
  • Naiwny 2022-02-07 17:59:20
    Skoro działalność rafineryjna jest nieopłacalna i LOTOS musi upaść, to dlaczego Aramco kupiło sobie 30% gołej rafinerii która musi upaść zamiast po prostu podpisać kontrakt na dostawy ropy? Jak tak dalej pójdzie jak z NS2, to za dwa lata w Europie nie będzie baryłki rosyjskiej ropy, wszystko pójdzie do Chin. Może miał w kieszeni luźnych 300 mln USD, nie pieniądze, nie ryzyko? Zawsze można je poświęcić, albo w drugą stronę, za małe pieniądze narobić niezłego dymu w UE.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.227.251.94
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!