Szykujemy rozbudowę ropociągu, by wesprzeć ropą Niemcy

Szykujemy rozbudowę ropociągu, by wesprzeć ropą Niemcy
Trwają rozmowy między Polską i Niemcami o współpracy dotyczącej zaopatrzenia w ropę naftową i paliwa (zdjęcie ilustracyjne) Fot. PAP/Piotr Pędziszewski

Budowa drugiej nitki ropociągu Płock-Gdańsk staje się bardziej prawdopodobna. Zapotrzebowanie na dodatkowy przesył ropy naftowej będzie decydujące dla tego projektu i rozbudowy Naftoportu o kolejne stanowisko do odprawy tankowców. Skorzystać mogłyby na tym Niemcy - poinformowała grupa PERN.

  • Dziś możliwość budowy drugiej nitki Rurociągu Pomorskiego relacji Płock-Gdańsk wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobna niż wcześniej i liczymy na taką samą ocenę sytuacji przez naszych klientów - zaznaczył PERN.

  • Wyraźna deklaracja zapotrzebowania na dodatkowe moce transportu ropy naftowej na tym kierunku od naszych klientów będzie elementem decydującym - wskazała spółka.

  • PERN zwrócił uwagę, że gdyby druga nitka była wybudowana, mógłby zaproponować więcej przepustowości stronie niemieckiej.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Szykujemy rozbudowę ropociągu, by wesprzeć ropą Niemcy

  • Krajan 2022-05-28 10:06:10
    Bardzo dobre posunięcie. Trzeba to wykorzystać bo to dobry interes. Rafineria ma większą przepustowość i da radę. Port po rozbudowie prowadzonej obecnie też da radę. Wreszcie pomysł na rozwój a nie na stagnację i sprzedaż jak za specjalistów z pod budki z piwem PO.
    • Zbig 2022-05-29 20:21:21
      Baza Paliw Płynnych otwarta w 1975 r. a dziś Naftoport to prawdziwa historia sukcesu i owoc ogromnego wieloletniego wysiłku polskiego państwa i to poczynając od czasów Gierka. Gdyby nie to, leżelibysmy dziś plackiem.
  • skorpion 2022-05-27 17:43:26
    Czy ta banda niedorobionych kmiotów z Wiejskiej zdaje sobie sprawę, co to jest 15 MILIOMÓW TON do rozładowania ze statków? Biorąc pod uwagę głębokość Bałtyku i portu w Gdańsku - nie przybije do nabrzeża nic większego jak 60-80 tys ton. to lekko licząc dwieście do dwustu dwudziestu dużych tankowców rocznie.PIĘĆ TYGODNIOWO PRZEZ 52 TYGODNIE W ROKU. Skąd statki? Skąd minimum 4 stanowiska rozładunkowe w zespole portowym Gdańsk-Gdynia? No i najważniejsze. Istniejąc rura Gdańsk-Płock NIE WYSTARCZY DO ZASPOKOJENIA APETYTU NASZEJ NAJWIĘKSZEJ RAFINERII. Ktoś tym tytanom intelektu z kancelarii premiera powinien lodu na główki ugrzane przyłożyć...
    • Jan 2022-05-28 10:00:43
      Nie masz kompletnie pojęcia o tym co piszesz. Wejście do Gdańska jest wystarczające. Nie czytaj GW bo tam piszą bzdury. Takie same wejście jest w Brandenburgii i wpływają tankowce. Kasa z tego byłaby dla nas. Projekt logiczny i dobry.
    • Tuco 2022-05-31 14:22:46
      Dla przypomnienia: Naftoport obsłużył w zeszłym roku ponad 260 zbiornikowców, przeładowując 18 mln t ropy i paliw. Potencjał tego terminalu to 40 milionów - całe nasze zapotrzebowanie i część wschodnioniemieckiego.
    • Szef 2022-05-31 14:24:54
      Największy zbiornikowiec obsłużony w Gdańsku, to VLCC (350 m długości) z ładunkiem 193 tys. ton ropy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.31.191
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!