PARTNERZY PORTALU

Przez wzmożony popyt sprzedają maszyny, które jeszcze nie zeszły z produkcji

Przez wzmożony popyt sprzedają maszyny, które jeszcze nie zeszły z produkcji
Bogdan Chłodek, wiceprezes spółki Machine Tools International (MTI) Fot. mat. pras. MTI

Rynek na przestrzeni ostatnich lat rzeczywiście mocno się zmienił. Natomiast obrabiarki są niezmiennie potrzebne w wielu różnych branżach. Począwszy od niewielkich firm usługowych po potentatów z branży automotive czy firmy z branży wydobywczej. Zawsze podchodzimy indywidualnie do każdego z naszych klientów. Niezależnie od tego, czy chodzi o małą rodzinną firmę czy też o hegemona danej branży - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Bogdan Chłodek, wiceprezes spółki Machine Tools International (MTI).

  • Bogdan Chłodek wskazuje, że na początku pandemii był czas, kiedy prawie nie było zgłoszeń serwisowych – wiele firm faktycznie zawiesiło działalność.
  • Wkrótce jednak rynek zaczął się odbudowywać. Obecnie widać już znaczące ożywienie.
  • Zapotrzebowanie na maszyny na rynku jest coraz większe. - Czasem sprzedawane są maszyny, które jeszcze do nas nie dotarły z produkcji - zaznacza Bogdan Chłodek.
  • MTI przygotowuje się już do kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX.
Firma Machine Tools International od 1991 roku jest obecna na rynku obrabiarek CNC. Jak w ostatnim czasie zmienił się ten rynek?

- Rynek na przestrzeni ostatnich lat rzeczywiście mocno się zmienił. Natomiast obrabiarki są niezmiennie potrzebne w wielu różnych branżach. Począwszy od niewielkich firm usługowych po potentatów z branży automotive czy firmy z branży wydobywczej i wiele innych sektorów przemysłu. Zawsze podchodzimy indywidualnie do każdego z naszych klientów. Niezależnie od tego, czy chodzi o małą rodzinną firmę czy też o hegemona danej branży. Każdy z klientów jest dla nas równie ważny.

Są również i takie firmy, które rosną razem z nami, nasza współpraca jest kontynuowana od lat. Jako MTI współpracujemy z wieloma wiodącymi firmami w różnych sektorach gospodarki. Są duże firmy bazujące na naszych obrabiarkach.

Zobacz także: Robotyzacja jest nieuchronna, ale będą też wyjątki

Współpraca z marką Hyundai daje nam szereg atutów. Posiadamy na magazynie wiele maszyn, przez co jesteśmy w stanie szybko reagować na potrzeby rynku. Często na polskim rynku jest tak, że klient zwraca się do nas z zapotrzebowaniem na określoną maszynę, najchętniej z dostawą „na już”.

W uzupełnieniu sprzedaży obrabiarek światowych producentów: Hyundai Wia - Hyundai Motor Group, Dugard, Hanwha Precision Machinery, Chevalier, Kafo, Micro Dynamics, Akira Seiki oraz Chiah Chyun oraz innych, świadczymy kompletny wachlarz usług serwisowych wykonywanych przez naszych wykwalifikowanych, etatowych inżynierów.

W każdej firmie najważniejsi są ludzie. Tworzymy zgraną ekipę, która sprawnie funkcjonuje na rynku. Klienci często do nas wracają z uwagi na fachową i szybką obsługę.

Jakie branże są dla MTI priorytetowe? Z którymi wiążecie największe nadzieje?

- Wszystkie branże są dla nas równie ważne. MTI od samego początku stara się obsługiwać podmioty z wielu różnych sektorów przemysłu. Dzięki marketingowi można sprzedać maszynę, jednak kiedy szwankuje serwis, to trudno o długofalową współpracę z klientem. My staramy się budować z klientami długofalowe relacje, zwracając uwagę również na sprawny, szybki i profesjonalny serwis.

Dla branży maszynowej, której działalność jest niezwykle istotna z perspektywy całego przemysłu, problemem była pandemia koronawirusa. Jak przedstawia się odbudowa branży po pandemii?

- Rzeczywiście, czas pandemii był trudny dla wielu gałęzi gospodarki. Jedne branże pandemia dotknęła bardziej, inne mniej. Przykładowo mocno ucierpiała branża lotnicza. Firmy, które współpracowały głównie z nią - miały spore problemy.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przez wzmożony popyt sprzedają maszyny, które jeszcze nie zeszły z produkcji

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.233.217.106
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!