Polska firma Luma Automation lokuje się na rynku węgierskim. Według spółki wartością tego rynku jest szybki rozwój przemysłu maszynowego, także związanego z motoryzacją oraz mocne związki z przemysłem Austrii i Niemiec.
- Węgierska firma będzie szóstą spółką grupy Luma Automation.
- Iron-Tech pracuje przede wszystkim dla przemysłu motoryzacyjnego i kolejowego.
- Węgry mogą skorzystać na skracaniu łańcuchów dostaw.
Czytaj także: Szybki kurs pływania z prądem, czyli wyzwanie dla polskiego sektora automotive
- Iron-Tech obrabia odlewy żeliwne i będzie w tym zakresie współpracował z Odlewnią Kutno. Jesteśmy przekonani, że docelowo połączenie potencjałów odlewni aluminium (Saga w Teresinie), tłoczni (ZM Postęp w Gliwicach i Hydomat w Warszawie) oraz węgierskiej spółki umożliwi dostarczanie naszym partnerom obok półproduktów także gotowych elementów przeznaczonych do bezpośredniego montażu w wyrobach finalnych – twierdzi Wojciech Derda, prezes zarządu Grupy Luma Automation.
Konsolidacja średnich firm
Grupa Luma Automation inwestuje w firmy, które specjalizują się w zaawansowanych technologiach precyzyjnej produkcji i obróbki metali. Konsolidując średniej wielkości podmioty, stwarza im możliwości wzajemnego rozwoju dzięki synergiom oraz zapewnieniu wsparcia w kluczowych procesach operacyjnych w warunkach stabilności finansowej.Obecnie Grupę tworzy pięć spółek: odlewnia żeliwa szarego i sferoidalnego w Kutnie, odlewnia cynku i aluminium Saga Poland w Teresinie, narzędziownia Saga Tools w Teresinie, Zakłady Metalowe Postęp – producent części tłoczonych i struktur w Gliwicach – oraz tłocznia i narzędziownia Hydomat z Warszawy. Dwie ostatnie spółki dołączyły do grupy w ubiegłym roku.
Luma celuje w Europę Środkowo-Wschodnią
Iron-Tech Zrt., założona w 1999 r., zatrudnia ponad 250 osób, zajmuje się precyzyjną obróbką metali i produkcją komponentów metalowych. Węgierska firma jest dostawcą m.in. dla takich potentatów jak Denso, Bosch czy Knorr-Bremse.Czytaj także: Autorewolucja. Tychy w roli pioniera - nikt wcześniej tego nie robił
- Nabycie Iron-Tech dobrze wpisuje się w strategię naszego rozwoju, opartego nie tylko na wzroście organicznym, ale również na przejmowaniu silnych i mających potencjał podmiotów działających na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej - podkreśla profesor Radosław Miśkiewicz, założyciel i prezes zarządu Luma Holding, do której należy również Grupa Luma Automation.