PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
KOMUNIKAT

Pierwsza licytacja nieruchomości.

KOMORNIK SĄDOWY PRZY SĄDZIE REJONOWYM W GOSTYNINIE

Data publikacji ogłoszenia:

2013-09-10

Rodzaj ogłoszenia:

Nieruchomości, grunty inne, licytacja, sprzedaż

Dane podstawowe:

Lokalizacja

Podczachy / dolnośląskie

Numer ogłoszenia

32541768

Cena

190 000 zł

OpisOGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Gostyninie Ilona Mirowska (tel. (24) 235 90 50) ogłasza, że dnia:
4 października 2013 r. o godz. 10.30
w budynku Sądu Rejonowego w Gostyninie, mającego siedzibę przy ul. 3 Maja 43, w sali nr 106, odbędzie się:
PIERWSZA LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI
należącej do: Dariusz Skorek,
położonej: Podczachy, gm. Pacyna,
dla której Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Gostyninie prowadzi księgę wieczystą nr KW 26278.
Suma oszacowania wynosi 190 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 142 500,00 zł.
Szacunkowa nieruchomość położona jest we wsi Podczachy zlokalizowanej w gminie Pacyna, na terenie powiatu gostynińskiego. Wieś Podczachy - jest niewielką wsią położoną w średniej odległości około 3 km od miejscowości gminnej Pacyna i drogi wojewódzkiej nr 583 oraz w odległości około 14 km od centrum miasta Żychlin i w odległości około 26 km od centrum miasta powiatowego Gostynin. W bezpośrednim sąsiedztwie frontowej części działki dominują nieruchomości z zabudową jednorodzinną i siedliskową oraz tereny produkcyjno-składowo-magazynowe, tylna część działki graniczy z terenami niezabudowanymi użytkowanymi rolniczo. W niedalekiej odległości od działki znajdują się także nieruchomości z rozproszoną zabudową zagrodową oraz tereny leśne.
Działka nr 114/1 - zabudowana, o regularnym kształcie i powierzchni 1900 m2. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej oraz przyłącza wodne i energii elektrycznej. Ponadto na działce znajduje się szambo i studnia. Działka zabudowana budynkiem mieszkalnym i budynkiem gospodarczo-garażowym. Na terenie działki zlokalizowane są także budowle: drewniana altanka oraz grill murowany z kamienia polnego. Teren przy budynkach w części utwardzony nawierzchnią betonową, pozostała część nieruchomości zagospodarowana na ogród z roślinnością ozdobną i owocową. Teren działki zachwaszczony, wymagający przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych. Teren nieruchomości w części ogrodzony.
Budynek mieszkalny wolno stojący, jednokondygnacyjny, z poddaszem częściowo użytkowym, wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Elewacje budynku w znacznej części tynkowane i pokryte powłokami malarskimi, elewacje poddasza w części oblicowane panelami PCV. Dach dwuspadowy, niesymetryczny, pokryty eternitem falistym. Stolarka okienna w przeważającej części typu PCV w średnim stanie technicznym, częściowo w ramach drewnianych lub stalowych o znacznym stopniu zużycia. Stolarka drzwiowa zewnętrzna drewniana o znacznym stopniu zużycia. Przed wejściem do budynku znajduje się zadaszony ganek z tarasem pokrytym gresem. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 143 m2. Budynek wyposażony w instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, centralnego ogrzewania.
Budynek gospodarczo-garażowy - wolno stojący, jednokondygnacyjny, z poddaszem magazynowym, wykonany w technologii tradycyjnej. Ściany murowane z pustaków żużlowych oraz cegły ceramicznej pełnej. Elewacje tynkowane i pokryte powłokami malarskimi. Strop betonowy wsparty belką z dwuteownika stalowego. Dach konstrukcji drewnianej pokryty eternitem falistym. Stolarka okienna drewniana o znacznym stopniu zużycia. Stolarka drzwiowa zewnętrzna - drewniana typu gospodarczego obita z zewnątrz blachą płaską o znacznym stopniu zużycia. Powierzchnia zabudowy budynku 72 m2. Do budynku doprowadzona jest woda oraz energia elektryczna. W budynku zlokalizowany jest piec c.o. zasilający instalację w budynku mieszkalnym.
Dla wycenianej nieruchomości prowadzona jest księga wieczysta nr PL1G/00026278/3 przez IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Gostyninie.
Dla analizowanego terenu brak jest obecnie obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków rozwoju zagospodarowania przestrzennego gminy Pacyna przedmiotowa działka znajduje się na obszarach zabudowanych, przeznaczonych do zagospodarowania w miejscowych planach zagospodarowania wg dominującej lub wyłącznej funkcji mieszkaniowej związanej z gospodarstwem rolnym.
Licytant przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, tj. 19 000,00 zł, w gotówce.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
32541768

źródło: komunikaty.pl
 GORĄCE KOMUNIKATY
Przedmiot ogłoszenia Lokalizacja
Przetarg na najem nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury
Nieruchomości, lokale, przetarg
Warszawa
(mazowieckie)
PRZEPROWADZENIE USŁUGI SZKOLENIOWEJ PN. JĘZYK POLSKI
Przetargi, zamówienia, ogłoszenie o wynikach, zamówienia na usługi, przetarg nieograniczony
Warszawa
(mazowieckie)
NIeruchomość gruntowa pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną
Nieruchomości, działki budowlane, inne
Gorzów wlkp.
(lubuskie)
WYSZUKIWARKA KOMUNIKATÓW
  • Treść
  • Kategoria
  • Region
Aktualna liczba komunikatów:
397 662
 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH