PARTNERZY PORTALU

"Opozycja chce totalnej władzy w mediach"

Szef RMN Krysztof Czabańsi (Źródło: Twtter)
  • Autor: Tomasz Jakubowski
  • Dodano: 12-09-2019 13:52
  • Aktualizacja: 12-09-2019 14:12

Opozycja zapowiada likwidację Rady Mediów Narodowych, choć ma w niej zagwarantowane miejsce. Dlaczego? Zdaniem przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego po ewentualnym przejęciu władzy opozycja chce sprawować władzę w mediach „totalnie”.

- Opozycja nie dopuszcza myśli o tym, że mogłaby się władzą podzielić - uważa Czabański. - Nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że system, który prawnie gwarantuje miejsca opozycji, jest dobry - powiedział szef RMN w Polskim Radiu 24.

Jednym z postulatów Koalicji Obywatelskiej dotyczących mediów publicznych jest likwidacja abonamentu radiowo-telewizyjnego oraz Rady Mediów Narodowych. Krzysztof Czabański przypomniał, że obecnie mamy dwa ciała sprawujące nadzór nad rynkiem medialnym: całościowo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Rada Mediów Narodowych, zajmująca się mediami publicznymi.

Dodał, ze KRRiT jest obsadzana przez aktualny, "najczęściej jednolity" obóz władzy. W RMN są ustawowo zagwarantowane dwa miejsca dla przedstawicieli opozycji. - Opozycja chce zlikwidować tę instytucję, w której ma zagwarantowane miejsce, bo po ewentualnym przejęciu władzy chce ją sprawować totalnie. Nie dopuszcza myśli o tym, że mogłaby się nią podzielić. Nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że system, który prawnie gwarantuje miejsca opozycji, jest dobry - powiedział Krzysztof Czabański.

Jako "paranoiczny" uznał szef RMN pomysł opozycji dotyczący zmian w regionalnych oddziałach TVP i stacjach regionalnych Polskiego Radia. Opozycja chce, by kontrolę nad nimi przejęły samorządy. - Jeżeli media mają pełnić również funkcję kontrolną, to jak mają jednocześnie żyć z pieniędzy samorządu terytorialnego i przyglądać się jego działalności? Gratuluję opozycji pomysłu na niezależne media - ocenił pomysł opozycji Krzysztof Czabański.

Przeczytajcie też: Czabański zapowiada repolonizację mediów

×

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!