PARTNERZY PORTALU

Pogorszyły się nastroje społeczne

Chociaż wśród badanych przeważają opinie, że gospodarka się rozwija, to jednak Polacy zaczynają coraz bardziej w swoich domowych budżetach odczuwać rosnące ceny żywności (Fot. Shutterstock)

Po lipcowej poprawie w sierpniu nastroje społeczne pogorszyły się. Spadła ogólna ocena sytuacji w kraju, a także wskaźniki odnoszące się do kwestii ekonomicznych – podsumowała sierpniowy raport Kantaru Polska ekspert ds. badania opinii publicznej Urszula Krassowska.

"Chociaż wśród badanych przeważają opinie, że gospodarka się rozwija, to jednak Polacy zaczynają coraz bardziej w swoich domowych budżetach odczuwać rosnące ceny żywności. Nie bez znaczenia jest też pewnie słabnąca pozycja złotego, co oznacza wyższe kursy walut i większe wydatki, nie tylko spłacających kredyty we frankach, ale także urlopowiczów spędzających wakacje poza Polską" - stwierdziła Krassowska.

Badania wskazują, że 56 proc. Polaków uważa, że gospodarka naszego kraju się rozwija, przeciwnego zdania jest 30 proc. ankietowanych.

O tym, że sprawy w naszym kraju idą w dobrym kierunku przekonanych jest 38 proc. badanych, a 41 proc. ma odmienne zdanie.

38 proc. Polaków uważa, że w najbliższych trzech latach nie zmienią się materialne warunki życia. O poprawie warunków przekonanych jest 36 proc. badanych, a 19 proc. uważa, że się one pogorszą.

Przekonanych o tym, że w Polsce można znaleźć pracę jest 78 proc. badanych, 16 proc. ma bardziej pesymistyczne nastawienie i uważa, że znalezienie zatrudnienia w naszym kraju jest trudne lub w ogóle niemożliwe - wynika z raportu.

Badanie przeprowadzono od 9 do 14 sierpnia techniką wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI), na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1011 mieszkańców Polski w wieku od 15 lat i więcej.

×

SŁOWA KLUCZOWE

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

  • balcerkowa 2019-08-24 14:00:41
    Niektóre warstwy społeczne , to mają nawet biegunkę i zażywają Stoperan
  • GFD 2019-08-24 13:29:11
    KRRRA KRRRA KRRRA , BLE BLE BLE towarzysze z ORMO
  • omc rzońca 2019-08-24 13:20:36
    Kófno PRAWDA. Pogorszyły się nastroje komucho- ubeckie . A defetyzm sieją resortowe pismaki . Tfu

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!