Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Mateusz Morawiecki trafił na kwarantannę

Autor: PSZ
Dodano: 13-10-2020 11:42 | Aktualizacja: 13-10-2020 11:45

W związku z kontaktem z osobą zarażoną Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odbywa obecnie kwarantannę - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Sam premier zapewnił, że rząd pracuje normalnie.

Kwarantanna premiera jest następstwem potwierdzenia 13 października rano zarażenia u osoby, z którą miał kontakt w ostatni piątek 9 października.

Piotr Müller poinformował, że u premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19. Nie ma też objawów choroby.

- Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych - napisał rzecznik rządu na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów - dodał.

Jak oznajmił, o dalszej procedurze związanej z kwarantanną Prezesa Rady Ministrów - wykonywanych testach i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.

- Proszę Państwa - w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę - napisał Mateusz Morawiecki na swoim koncie na Facebooku.

- Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami - zaznaczył.

- Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia - dodał premier.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020