Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Trójmiasto w czerwonej strefie - obowiązują nowe obostrzenia

Autor: PAP
Dodano: 17-10-2020 16:01

W sobotę całe Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia i Sopot - w efekcie dużego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem znalazło się w czerwonej strefie. Obowiązują nowe obostrzenia, w tym nakaz zakrywania nosa i ust także w przestrzeni publicznej na wolnym powietrzu.

Jak powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, już w nocy z piątku na sobotę gdańscy policjanci przeprowadzili kolejne działania, podczas których sprawdzali, czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących przepisów związanych z COVID- 19.

"Funkcjonariusze przeprowadzili również kontrole lokali. Tym razem wzięli pod lupę kluby zlokalizowane w rejonie ul. Stągiewnej, Lektykarskiej, Długiej i Długiego Targu. Policjanci oprócz sprawdzania, w jaki sposób kluby stosują się do obostrzeń, sprawdzili również, czy zgodnie z przepisami sprzedawany jest w nich alkohol" - dodała Kamińska.

W sobotę rano na Pomorzu było pochmurno. Nie padało, a temperatura wynosiła ok. 10 stopni Celsjusza. Ruch na Obwodnicy Trójmiasta kształtował się na poziomie typowym dla soboty. O godz. 10 w Galerii Handlowej Forum w centrum Gdańska można było dostrzec pojedyncze osoby robiące zakupy w maskach. Również na ulicach starego miasta nieliczni spacerowicze stosowali się do obostrzeń i zakrywali usta i nos maseczkami, bądź szalikami.

"Wolałam wyjść na zakupy wcześniej, bo wiedziałam, że w tym czasie nie będzie zbyt wielu osób w centrum handlowym" - powiedziała PAP spacerująca po galerii mieszkanka Gdańska. W markecie spożywczym w Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu obsługa liczyła klientów wchodzących do placówki z koszykami.

Podobnie sytuacja wyglądała ok. godz. 11 w Sopocie - na głównych ulicach można było spotkać niewielu przechodniów. Zdecydowana większość z nich - zgodnie z zaleceniami - miała na twarzach maseczki. W restauracjach i klubach przy popularnym deptaku Bohaterów Monte Cassino widać było niewielu gości.

W Gdyni, z uwagi na mistrzostwa świata w półmaratonie, od ok. godz. 10 tworzą się gigantyczne korki na wszystkich drogach biegnących w stronę Śródmieścia.

W związku z pandemią zawody przełożono z marca na 17 października. Blisko 250 biegaczy czterokrotnie pokonuje pętlę ze startem na skwerze Kościuszki i metą na plaży.

Utrudnienia w ruchu potrwają do późnego popołudnia. Piesi poruszający się po mieście mają na twarzach maseczki.

W sobotę Sanepid podał, że zanotował 563 nowych przypadków zakażenie SARS-CoV-2 w całym województwie pomorskim.

Najwięcej, bo 109, z nich dotyczyło Gdańska. Na drugim miejscu - z 86 przypadkami - znalazł się powiat kartuski, a za nim: Gdynia z 48 nowymi przypadkami zakażeń.

Zmarło sześć kolejnych osób, w tym dwie które nie miały chorób współistniejących.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020