Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Śmiszek (Lewica) o apelu Tuska: zjednoczona opozycja nigdy nie spełniła pokładanych w niej nadziei

Autor: PAP
Dodano: 20-11-2020 06:39

Zjednoczona opozycja nigdy nie spełniła pokładanych w niej nadziei; każde ugrupowanie powinno przekonywać wyborców do własnych pomysłów – w ten sposób Krzysztof Śmiszek (Lewica) skomentował dla PAP apel Donalda Tuska o zjednoczenie całej opozycji.

"Czas na zjednoczenie wysiłków całej opozycji. Sprawy zaszły zbyt daleko. To polskie +być albo nie być+" - napisał Tusk w czwartek na Twitterze.

"Widać że Donald Tusk nie porzucił marzeń o zjednoczonej opozycji, ale każde ugrupowanie powinno skupić się na przekonywanie wyborców do swojego programu" - skomentował te słowa wiceprzewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek.

"Zjednoczona opozycja nigdy nie spełniła pokładanych w niej nadziei i myślę, że trzeba te nadzieje szybko porzucić, a inwestować wysiłki poszczególnych partii i ugrupowań politycznych - które mogą mobilizować demokratycznych wyborców - w poszerzanie własnej bazy. Jest wiele osób niezdecydowanych, tam trzeba włożyć duża pracę" - powiedział Śmiszek.

Były premier zamieścił swój wpis w dniu, kiedy toczyła się debata w Sejmie nad wyrażonym przez premiera Mateusza Morawieckiego sprzeciwem wobec powiązania dostępu do unijnych funduszy z praworządnością i związaną z tym możliwością zawetowania przez Polskę kolejnego wieloletniego budżetu UE wraz z funduszem odbudowy.

Polska i Węgry zgłosiły w poniedziałek zastrzeżenia wobec rozporządzenia o powiązaniu wypłaty unijnych funduszy z przestrzeganiem zasad praworządności.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021