Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Premier: 100 dni solidarności w walce z koronawirusem

Autor: PAP
Dodano: 21-11-2020 17:27 | Aktualizacja: 21-11-2020 17:52

Przed nami najważniejszy dla polskich rodzin okres roku - Święta Bożego Narodzenia oraz miesiące, które zadecydują o miejscach pracy, utrzymaniu firm i zakładów - napisał w sobotę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Ponadto ogłosił, że w związku z tym 100 dni solidarności w walce z koronawirusem.

"Przed nami najważniejszy dla polskich rodzin okres w roku - Święta Bożego Narodzenia. Przed nami też miesiące, które zadecydują o naszych miejscach pracy, o utrzymaniu naszych firm i zakładów. Dlatego ogłaszamy 100 dni solidarności w walce z #koronawirus" - napisał na Twitterze premier.

Wcześniej, w sobotę w czasie konferencji prasowej wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawili zasady dotyczące sytuacji epidemicznej. Poinformował, że od 28 listopada placówki handlowe mogą działać, ale w najwyższym reżimie sanitarnym. Szkoły zamknięte będą do 23-24 grudnia, a ferie skumulowane. Placówki gastronomiczne, kulturalne oraz siłownie pozostają zamknięte do 27 grudnia.

Szef rządu podkreślił w czasie konferencji, że "rozpoczynamy 100 dni solidarności, które pomogą nam lepiej przetrwać okres najbliższych miesięcy". Jak mówił, w ramach tego okresu rząd dokonuje analizy, która ma objąć zarówno uratowanie jak najwięcej istnień ludzkich, jak również milionów miejsc pracy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021