Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury 2020" - od niedzieli

Autor: PAP
Dodano: 21-11-2020 21:24

XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury 2020" rozpocznie się online 22 listopada. Obok pokazów i spotkań z fotografami, przygotowaliśmy serię interaktywnych warsztatów - poinformował na swojej stronie Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP).

"Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny festiwal +Wizje Natury 2020+ odbywa się online - na kanale YouTube ZPFP. Festiwal jest podzielony na trzy części i potrwa nie tradycyjne dwa, ale aż siedem dni" - napisano na stronie ZPFP.

Zapowiedziano, że 22 listopada "poznamy laureatów konkursu na Fotografa Roku 2020 ZPFP w 9 kategoriach oraz zdobywcę Grand Prix".

"Ogłosimy też wyniki pierwszego otwartego ogólnopolskiego konkursu +Dzikie, piękne, polskie+. Przedstawimy zapowiedzi wystąpień przyszłorocznych gości festiwalowych +Wizje Natury 2021+, a z okazji 25-lecia Związku przedstawimy nasz dotychczasowy dorobek foto-przyrodniczy oraz pracę fotografów przyrody +od kuchni+" - czytamy w opublikowanej informacji.

Jak wyjaśniono, druga i trzecia część Festiwalu "to wieczorne spotkania w dni powszednie: 30 listopada - 2 grudnia (poniedziałek - środa) oraz 11-12 grudnia (piątek - sobota)". "Każdego wieczoru między godz. 19 a 21 zapraszamy na dwa warsztaty z różnych technik i tematów fotograficznych, dwa pokazy przygotowane przez Okręgi ZPFP oraz +foto-miejscówkę+, w której pokażemy, że przyrodę można fotografować i w parkach narodowych, i w zupełnie nieoczywistych miejscach" - napisano.

"30 listopada o tym, jak bezpiecznie i etycznie stanąć oko w oko z żubrem opowie Rafał Kowalczyk, profesor Instytutu Badania Ssaków w Białowieży i zapalony fotograf tych zwierząt, a niezwykle utalentowany Mateusz Piesiak zdradzi jak uchwycić nieuchwytne fotografując ptaki" - czytamy w zapowiedzi imprezy.

"1 grudnia dowiemy się jak fotografować krajobrazy - ziemskie i niebiańskie. Swoją wiedzą podzielą się z nami astrofotograf Michał Ostaszewski i specjalistka od nastrojowych dzikich pejzaży Katarzyna Gubrynowicz" - napisano.

Jak zapowiedziano, 2 grudnia Michał Ludwiczak pokaże, "jak nadać nowe życie starym obiektywom, a Zenon Wojtas, biolog z Magurskiego Parku Narodowego, wprowadzi nas w świat karpackich drapieżników i opowie o tym, jak fotografować je etycznie, bez szkody dla zwierząt".

Więcej o programie festiwalu na stronie: http://w.zpfp.pl/1888-wizje-natury-2020-zapowiedz.

Interaktywna transmisja imprez festiwalowych będzie prowadzona poprzez: https://www.youtube.com/channel/UCD3JeyI0-eZFF5q-_i4A_Mg.

Festiwal online "Wizje Natury 2020" trwać będzie od 22 listopada do 6 grudnia.

Organizatorami festiwalu są Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy, a partnerami wydarzenia: CANON Polska, Fotoforma, MZA Warszawa i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021