Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Trybunał Konstytucyjny: Rzepliński odwołał Zaradkiewicza

Autor: GP
Dodano: 28-06-2016 10:31 | Aktualizacja: 28-06-2016 11:22

• Kamil Zaradkiewicz, dotychczasowy dyrektor Zespołu Orzecznictwa i Studiów Trybunału Konstytucyjnego został przesunięty w strukturze organizacyjnej TK.
• Zapowiedział odwołanie się od dotyczącej go decyzji.

W poniedziałek (28 czerwca) Kamil Zaradkiewicz, dotychczasowy dyrektor Zespołu Orzecznictwa i Studiów Trybunału Konstytucyjnego otrzymał wypowiedzenie. Nie znaczy to jednak, że przestał pracować w TK. Jego umowę o pracę rozwiązano, a Zaradkiewicza przeniesiono na inne stanowisko, co wiąże się z podpisaniem nowej umowy.

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że Zaradkiewicz ma być asystentem jednego z sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Niestety nie udało się ustalić komu ze składu orzekającego będzie pomagał.

Czytaj: Podkomisja przyjęła nowe przepisy o TK

Zaradkiewicz zapowiedział odwołanie. TK uzasadnia, że jego kierownictwo, czyli przewodniczący składu orzekającego Andrzej Rzepliński stracił zaufanie do podwładnego.

Tłem sprawy są wypowiedzi Zaradkiewicza, który wielokrotnie wypowiadał się w mediach i wygłaszał osądy niezgodne z interpretacją kryzysu konstytucyjnego przez Trybunał. Zaradkiewicz popadł tymi wypowiedziami w konflikt z kierownictwem instytucji. Otrzymał nawet zakaz wypowiadania się publicznie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021