Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Poznań: Około 1 tys. osób dziennie będzie szczepionych w szpitalu tymczasowym

Autor: PAP
Dodano: 13-01-2021 10:17

Do końca tygodnia w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich zostanie zaszczepionych 4,3 tys. osób, o prawie 2 tys. więcej niż początkowo zakładano – przekazał w środę PAP dyrektor szpitala Przemienia Pańskiego w Poznaniu Szczepan Cofta.

Za tymczasową placówkę leczniczą na MTP odpowiada Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jego dyrektor dr hab. med. Szczepan Cofta przed uruchomieniem w poniedziałek punktu szczepień w szpitalu tymczasowym oceniał, że będzie on mógł obsłużyć ok. 500 osób dziennie.

"Wczoraj udało się zaszczepić około 600 osób. Początkowo myśleliśmy, że w tym tygodniu wyszczepimy 2 520 osób, ale dwukrotnie domówiliśmy szczepionki. Tak więc tylko w tym tygodniu zaszczepimy 4 300 osób. Od jutra zamierzamy szczepić około 1 tys. osób w ciągu jednego dnia" - powiedział PAP w środę.

Cofta dodał, że obecnie na zaszczepienie na MTP czeka 5-6 tys. osób. "Jeszcze jesteśmy jeszcze w stanie dopisać na jutro i pojutrze duże grono osób" - zapewnił. Dodał, że w jego ocenie punkt szczepień na poznańskich targach jest obecnie największym w Polsce.

"W tej chwili Agencja Rezerw Materiałowych stworzyła mechanizm trzykrotnego w ciągu tygodnia zamawiania szczepionek. Do tej pory zamawiano je raz w tygodniu. Nie ukrywam, że jeżeli mielibyśmy pilną potrzebę, to jesteśmy w stanie domówić szczepionki z dnia na dzień" - zaznaczył.

Cofta wskazał, że obecnie na MTP po równo są szczepieni pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i medycy z innych placówek. "Wszystkich pracowników Uniwersytetu Medycznego uda się wyszczepić do końca przyszłego tygodnia" - ocenił.

Szczepienia kadry medycznej w Polsce prowadzone są w pięciu szpitalach tymczasowych: w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i w Katowicach.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021