Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Polacy stanowczo sprzeciwiają się podwyżkom dla urzędników

Autor: GP
Dodano: 22-07-2016 14:23 | Aktualizacja: 23-07-2016 10:51

● Polacy w przytłaczającej większości nie chcą dawać więcej pieniędzy urzędnikom w ministerstwach.
● Stosunek 81 do 11 proc. w sondażu Millward Brown nie pozostawia wątpliwości.
● PiS pod naciskiem opozycji i opinii publicznej wycofało swój kontrowersyjny projekt zakładający zwiększenie uposażeń w administracji.

Polacy w najnowszym badaniu Millward Brown dla TVN zostali zapytani o stosunek do podwyżek w administracji rządowej. Taki pomysł zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość, choć pod naporem krytyki się z niego wycofało.

Badanie zawierało w sobie też analizę preferencji politycznych Polaków, zobaczysz ten sondaż tutaj.

Polacy w przytłaczającej większości nie chcą nawet słyszeć o podwyżkach dla urzędników, polityków na ministerialnych i kierowniczych stanowiskach w resortach. 81 proc. pytanych źle ocenia podwyżkę zaproponowaną przez PiS. 11 proc. dobrze widzi ten projekt, a 8 proc. nie wie jak się do niego ustosunkować.

Politycy przez cały tydzień oceniali projekt PiS, aż pod naporem opinii publicznej Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i kluczowa postać klubu parlamentarnego PiS poinformował, że klub wycofuje propozycję.

- Nie ma klimatu politycznego do tych zmian, wycofujemy się z nich - powiedział w telewizji Republika w piątek (22 lipca) poseł PiS Stanisław Piotrowicz, komentując decyzję która zapadła w czwartek.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022