Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Lubuskie: Prawie 7,5 tys. nauczycieli zgłosiło się do zaszczepienia przeciw COVID-19

Autor: PAP
Dodano: 12-02-2021 11:47

W województwie lubuskim rozpoczęło się szczepienie nauczycieli. Zgłosiło się na nie prawie 7,5 tys. osób z 759 szkół i placówek oświatowych – poinformowała PAP Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa.

"Szczepienia są dobrowolne. Dyrektor szkoły, tylko i wyłącznie, zbierał deklaracje chęci zaszczepienia się przez nauczycieli. O zakwalifikowaniu do szczepienia pod względem medycznym decyduje lekarz w punkcie szczepień" - powiedziała kurator.

Zapisy na szczepienia nauczycieli i pracowników szkół i placówek oświatowych były prowadzone od 8 do 10 lutego br. Nauczyciele chcący przyjąć szczepionkę na COVID-19 nie zgłaszali się samodzielnie przez e-rejestrację, ale byli zgłaszani przez pracodawcę za pomocą Systemu Informacji Oświatowej.

"Szczepienia prowadzone są w szpitalach węzłowych. Z informacji pozyskanych od dyrektorów szkół wynika, że już dzisiaj, pierwszego dnia szczepień, zostali zaproszeni na szczepienia nauczyciele z niektórych szkół na terenie Drezdenka, Kostrzyna nad Odrą, Zielonej Góry, Zbąszynka, Sulęcina i Słubic" - powiedziała kurator.

Od 7 lutego do 12 lutego br. trwa również druga tura testów przesiewowych na obecność SARS-CoV-2 wśród nauczycieli klas I-III i klas "0" szkół podstawowych.

Pierwsze testowanie nauczycieli odbyło się między 11 a 15 stycznia br., przed powrotem do nauki stacjonarnej w klasach I-III. W badaniach wzięło wówczas udział 3827 chętnych nauczycieli. Zakażenie stwierdzono u 57 z nich.

Od 14 do 19 lutego br. zostaną przeprowadzone badania przesiewowe w placówkach wychowania przedszkolnego. Chęć udziału w nich zadeklarowało 941 osób ze 167 placówek.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021