Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Andrusiewicz: mamy trend spadkowy liczby zleceń na testy z POZ

Autor: PAP
Dodano: 20-04-2021 11:21

Mamy trend spadkowy liczby zleceń na testy z POZ; za tym trendem podąża też spadek liczby wykonywanych testów - powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 246 nowych zakażeniach koronawirusem, 601 osób zmarło. Podczas briefingu Andrusiewicz odnosząc się do nowych danych podkreślił, że oprócz spadku zakażeń odnotowany jest także spadek liczby skierowań od lekarzy POZ na testy.

"Jeżeli dzisiaj mówimy o skali skierowań za dzień wczorajszy, a pamiętajmy, że poniedziałki to jest ten dzień, w którym tych skierowań na test w tygodniu najwięcej, to mamy wczoraj 28 tysięcy skierowań z Podstawowej Opieki Zdrowotnej, kiedy jeszcze tydzień temu mieliśmy 44 tysiące skierowań, kiedy dwa tygodnie temu było to na poziomie 57 tysięcy, a w kolejnym jeszcze tygodniu - 65 tysięcy" - mówił Andrusiewicz.

Jak podkreślił, "ten trend spadkowy w liczbie zleceń z Podstawowej Opieki Zdrowotnej jest obserwowany". "Za tym trendem podąża też spadek liczby wykonywanych testów" - zaznaczył.

"Nikt tutaj nie zleca ze strony urzędników, ani ministerstwa liczby wykonywanych dziennie testów. O tym ile jest wykonywanych testów świadczy ta liczba osób, które się zgłaszają" - podkreślił rzecznik resortu zdrowia.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021