Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Małopolskie: Zarzut dla 15-latka, który z wiatrówki strzelał w okna sąsiadów

Autor: PAP
Dodano: 10-05-2021 15:26

15-latek z podkrakowskiej gminy Zielonki usłyszał zarzut w związku ze strzelaniem z wiatrówki w okna sąsiadów. Straty, które spowodował, wynoszą 10 tys. zł. Nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym – podała w poniedziałek policja.

O czynach 15-latka poinformował policjantów pokrzywdzony mężczyzna, który - jak twierdził - bał się wyjść na teren swojej posesji. Nastolatek miał strzelać w okna dwóch nowo wybudowanych - jeszcze nie zamieszkanych, ale odwiedzanych przez właściciela, budynków. Chłopaka strzelającego z balkonu z wiatrówki widzieli świadkowie.

"W czasie ostrzałów nikt tam nie przebywał. Pokrzywdzony straty wycenił na kwotę ponad 10 tys. zł" - poinformowała policja.

W domu nastolatka funkcjonariusze znaleźli dwie wiatrówki. Chłopak został doprowadzony na komisariat, gdzie w obecności swojego opiekuna prawnego usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego: zniszczenia mienia w postaci czterech okien dachowych poprzez oddawanie strzałów z przedmiotu przypominającego broń, w wyniku czego doszło do rozbicia szyb, powodując tym straty w wysokości ponad 10 tys. zł.

15-latek przyznał się do popełnienia czynu dodając, że nie miał świadomości wyrządzenia takich szkód wiatrówką.

Za popełnienie czynu karalnego nieletni odpowie przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o zastosowaniu wobec niego środków wychowawczych lub poprawczych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021