Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Premier: rząd ma ogromną determinację, by przeprowadzić sanację służby zdrowia

Autor: PAP
Dodano: 18-05-2021 19:40

Rząd ma ogromną determinację, by przeprowadzić sanację służby zdrowia; do tego są potrzebne pieniądze, dlatego w ciągu najbliższych dwóch lat chcemy dojść do 6 proc. PKB wydatków na służbę zdrowia, a w ciągu sześciu lat do 7 proc. PKB - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki odwiedził we wtorek Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.

"Chcemy zdecydowanie poszerzyć możliwości polskiej medycyny i polskiej służby zdrowia. Ale to się nie zadzieje samo z siebie, do tego potrzeba zdecydowanych wydatków, (potrzeba) wzrostu wydatków na służbę zdrowia i lepszej organizacji służby zdrowia" - mówił na briefingu prasowym.

Zaznaczył, że rząd ma "ogromną determinację, by przeprowadzić sanacje całej służby zdrowia". "Do tego wszystkiego potrzebne są środki, potrzebne są pieniądze, dlatego w ciągu najbliższych dwóch lat chcemy dojść do 6 procent PKB wydawanych na służbę zdrowia. To będą naprawdę znaczące kwoty przekraczające praktycznie o kolejne 20 miliardów to, co zaplanowaliśmy na ten rok, czyli sięgające łącznie około 120 kilku miliardów złotych" - mówił premier.

Podkreślił, ze te pieniądze muszą być wydane w sposób właściwy. "W kolejnych latach mamy zaplanowane następne podniesienie wydatków (na służbę zdrowia -PAP) do poziomu 7 procent PKB w ciągu sześciu najbliższych lat" - zaznaczył.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021