Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Rzeszów: Warchoł zapowiedział budowę domu kultury na osiedlu Paderewskiego

Autor: PAP
Dodano: 30-05-2021 16:03

Kandydujący w wyborach prezydenta Rzeszowa wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w niedziele spotkał się z mieszkańcami osiedla Ignacego Paderewskiego. Zapowiedział m.in. budowę domu kultury, instalacje monitoringu i dodatkowe linie autobusowe.

Jak poinformowano w materiałach sztabu z konferencji prasowej, kandydat wskazał, że "dobrym miejscem na budowę domu kultury byłby teren obecnego parkingu przy ul. Obrońców Helu". Jednakże - w jego ocenie - "inwestycja ta musiałaby się odbyć bez utraty miejsc parkingowych, które mogłyby zostać przeniesione pod ziemię".

Według Warchoła drugim kluczowym problemem na osiedlu Ignacego Paderewskiego jest duża liczba kradzieży.

"Już tydzień temu przedstawiałem swój program dla bezpieczeństwa w Rzeszowie. Deklaruję, że jednym z miejsc, gdzie zostanie zainstalowany monitoring i będzie więcej patroli policji i straży miejskiej, będzie właśnie osiedle Paderewskiego" - podkreślił Warchoł.

W tracie spotkania z mieszkańcami zapewnił także, że utworzy dodatkowe linie autobusowe obsługujące osiedle.

Warchoł w kampanii jest konsekwentnie wspierany przez byłego prezydenta miasta, a jego komitet nosi nazwę "KWW Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc dla Rzeszowa". Ferenc kandydaturę wiceministra sprawiedliwości zaproponował bezpośrednio po swojej rezygnacji.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zapowiedziano na 13 czerwca.

Oprócz Warchoła na prezydenta miasta kandydują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050, i poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021