Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Suski: nie przewidujemy wyborów na wiosnę; chcemy dokończyć kadencję zgodnie z terminem

Autor: PAP
Dodano: 31-05-2021 09:57

Jesteśmy zawsze przygotowani na wybory; natomiast nie przewidujemy wyborów na wiosnę przyszłego roku, przewidujemy, żeby dokończyć kadencję zgodnie z konstytucyjnym terminem - powiedział w poniedziałek wiceszef klubu PiS Marek Suski.

Wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin podkreślił w wywiadzie dla "Super Expressu", że jeśli ktoś wypycha dziś Porozumienie z obozu rządowego, tym samym szkodzi Polsce. Zaznaczył też, że Porozumienie jest przygotowane na wariant przyspieszonych wyborów.

Suski pytany był w poniedziałek w Radiu Plus, czy PiS też jest przygotowane na przyspieszone wybory.

"Jesteśmy zawsze przygotowani na wybory. Natomiast nie przewidujemy wyborów na wiosnę przyszłego roku, przewidujemy, żeby dokończyć kadencję zgodnie z konstytucyjnym terminem" - odpowiedział wiceszef klubu PiS.

Natomiast - jak dodał - "życie jest bogatsze, jak to mówią, niż się śniło filozofom, wszystko się może zdarzyć". "Jeżeli nie będzie większości w Sejmie dla rządu, to czasem konsekwencją takich sytuacji są wybory przedterminowe" - podkreślił Suski.

Na uwagę, że jeżeli przedterminowe wybory miałyby się odbyć, to PiS pójdzie do nich samo, bez Porozumienia i Solidarnej Polski, poseł PiS odparł, że "to na razie jest gdybanie".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021