Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

We wtorek wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

Autor: PAP
Dodano: 14-06-2021 07:15

W najbliższy wtorek klub Prawa i Sprawiedliwości zbierze się na wyjazdowym posiedzeniu - zapowiedział szef klubu Ryszard Terlecki. Według informacji PAP wśród tematów spotkania znajdą się plany na najbliższe miesiące, w tym projekty ustaw, które będą składane w ramach Polskiego Ładu.

Terlecki poinformował w czwartek, że najbliższe posiedzenie Sejmu, które odbędzie się 15 czerwca będzie "niezbyt długie", ponieważ po jego zakończeniu odbędzie się klub wyjazdowy PiS. Będzie to pierwsze wyjazdowe posiedzenie klubu od niemal roku, ostatnie odbyło się w sierpniu 2020 r.

"Po tak długim czasie potrzebne jest podniesienie morale i mobilizacji w klubie. Podczas spotkania zapewne nastąpi podsumowanie dotychczasowej kadencji naszych rządów oraz przedstawione zostaną plany na kolejne miesiące" - powiedział PAP polityk z otoczenia kierownictwa PiS.

Jak dodał, poruszone będą też kwestie bieżące, w tym zapewne planowane projekty ustaw dotyczące Polskiego Ładu, a także nawoływanie parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy do promowania założeń programu w regionach.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021