Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Tomczyk (KO): wierzę w koalicję techniczną opozycji

Autor: PAP
Dodano: 14-06-2021 09:02

Wierzę, że cała opozycja będzie w stanie zawrzeć koalicję techniczną, która umożliwi zwycięstwo z PiS - mówił w poniedziałek w Polsat News szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Zdaniem Tomczyka wynik wyborów prezydenta Rzeszowa jeszcze raz dowodzi, że Zjednoczona Prawica nie jest zjednoczona. "Pokazuje to wczorajszy tweet Jarosława Gowina, który oskarża PiS, że uderza w klasę średnią" - mówił Tomczyk.

"Atak na klasę średnią, podwyższanie podatków, centralizm zamiast samorządności i brak szacunku dla koalicjantów to utorowanie drogi do przejęcia władzy przez opozycję" - napisał w niedzielę na Twitterze wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin, komentując zwycięstwo w Rzeszowie Konrada Fijołka.

Szef klubu KO przekonywał, że "dzisiaj jest dokładnie odwrotnie, niż chciałby tego PiS, opozycja w Rzeszowie pokazuje, że może być zjednoczona w tak ważnej sprawie, a PiS pokazuje że jest podzielony".

"Z jednej strony powinna być próba znalezienia wspólnego mianownika po stronie opozycji, a z drugiej wspomaganie tego, że PiS się dzieli" - przekonywał Tomczyk. "Wierzę w koalicję techniczną, która ma pokonać PiS, ale nie w koalicję, która ma się przerodzić w jedną partię" - dodał.

"Jeżeli pozwolimy na to, żeby partie w wyborach parlamentarnych raczej kłóciły się ze sobą, niż walczyły z PiS, przegramy. Jeżeli zbudujemy koalicję techniczną, która pozwoli na wyłonienie najważniejszych elementów, wspólnego mianownika, takich jak podejście do kwestii praworządności, służby zdrowia, gospodarki, wygramy" - mówił Tomczyk. "To jest dopiero przed nami" - dodał.

Pytany o spotkanie przewodniczącego PO Borysa Budki z b. premierem Donaldem Tuskiem zapowiedział, że będzie ono "w ciągu najbliższych dni".

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że do spotkania Budki z Tuskiem dojdzie w poniedziałek, w godzinach popołudniowych.

O zamiarze spotkania z szefem Platformy mówił w TVN24 sam Tusk. Według niego tematem rozmowy ma być kwestia wzmocnienia Platformy i opozycji w ogóle. W ostatni piątek Budka zasugerował, że do spotkania dojdzie w poniedziałek.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021