Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Rzeczniczka Porozumienia: zaprosiliśmy marszałka Terleckiego na spotkanie

Autor: PAP
Dodano: 16-06-2021 09:39

Zaprosiliśmy marszałka Terleckiego na spotkanie. Mam nadzieję, że pan marszałek przyjmie zaproszenie - powiedziała w środę w TVN24 rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka.

Spotkanie ma się odbyć w związku z postem, który Terlecki zamieścił na Twitterze. Polityk PiS odnosił się w nim do informacji, że liderka białoruskiej opozycji będzie gościem Campusu Polska Przyszłości - wydarzenia, które organizuje Ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska na przełomie sierpnia i września. "Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" - napisał wicemarszałek.

Po tym wpisie szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Sroka powiedziała w TVN24, że Porozumienie zaprosiło marszałka Terleckiego na spotkanie. "To zaproszenie jest oficjalnie skierowane. Mam nadzieję, że pan marszałek je przyjmie" - zaznaczyła. Zastrzegła jednak, że posłowie Porozumienia nie uzależniają tego, jak będą głosować ws. wniosku o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu od wyniku tego spotkania.

Dodała, że cieszy się, iż doszło do spotkania marszałka Terleckiego ze Swietłaną Cichanouską. "Pewnie wyjaśnione zostały różne kwestie" - oceniła Sroka.

Zapytana o swój osobisty stosunek do marszałka Terleckiego Sroka podkreśliła, że "bardzo go lubi". Dodała, że "jest on na pewno barwną postacią". "Natomiast sympatie poszczególnych parlamentarzystów nie mają tutaj nic do rzeczy" - zastrzegła.

"Na pewno pan marszałek również nas lubi, co wyraża niejednokrotnie na sejmowych korytarzach. Natomiast po tej rozmowie pewnie gremialnie podejmiemy tę decyzję, bo to jednak jest decyzja personalna nad osobą, która jest delegowana przez Zjednoczoną Prawicę do zasiadania jako wicemarszałek Sejmu" - poinformowała Sroka.

Podkreśliła, że wypowiedzi Terleckiego na temat Swietłany Cichanouskiej nie podobały jej się. "Bardzo krytycznie oceniłam zarówno ten wpis, jak i list. Uważam, że te wpisy były szkodliwe i zupełnie niepotrzebne. To jest opinia nie tylko moja, ale większości parlamentarzystów Porozumienia" - zastrzegła rzeczniczka porozumienia.

Dodała, że decyzja w sprawie odwołania Terleckiego nie może zostać podjęta "na podstawie jednego wpisu, natomiast musi wziąć pod uwagę całość sprawowanej funkcji".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021