Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Białystok: Młodzi posłowie KO zainicjowali ogólnopolski projekt "Polska Młodych"

Autor: PAP
Dodano: 17-06-2021 13:48

Kilku młodych posłów KO zainicjowało w czwartek w Białymstoku ogólnopolski projekt "Polska Młodych", w ramach którego spotykają się z młodymi ludźmi, rozmawiają o ich sprawach i na tej podstawie chcą przygotowywać przyszłe projekty ustaw.

W projekcie uczestniczą posłowie z klubu KO: Krzysztof Truskolaski, Aleksandra Gajewska, Aleksander Miszalski, Arkadiusz Marchewka, Konrad Frysztak i Michał Krawczyk.

"Dzisiaj rozpoczynamy wraz z posłami objazd Polski. Chcemy zaprezentować dla młodych osób nasz projekt +Polska Młodych+. Jako posłowie Platformy Obywatelskiej chcemy rozmawiać z młodymi ludźmi, chcemy wsłuchiwać się w ich potrzeby" - powiedział podlaski poseł Krzysztof Truskolaski.

Spotkania z licealistami, studentami, mają się odbywać w całej Polsce, w parkach czy na skwerach, w luźnej formule. Za trzy tygodnie jest planowane spotkanie w Warszawie, w połowie lipca w Krakowie, potem jeszcze np. w Radomiu, Lublinie, Szczecinie. Posłowie zapowiedzieli, że nie chodzi tylko o duże miasta, ale także o powiatowe. Akcja ma być organizowana systematycznie, bez konkretnych ram czasowych.

Tematami rozmów są np. rynek pracy, finanse, ekologia, infrastruktura - w tym mieszkania dla młodych, edukacja, komunikacja miejska.

"Rolą odpowiedzialnych, nowoczesnych polityków jest słuchanie ludzi, a my dzisiaj przyjechaliśmy tutaj po to, żeby rozmawiać z młodymi ludźmi, bo w młodych upatrujemy przyszłość i wiemy, że to oni będą wpływali na to, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości, Młodzi są zaangażowani, aktywni, świadomi i odpowiedzialni za to, co dzieje się wokół nich i oni chcą wpływać na to, jak ta rzeczywistość będzie wyglądała i naszym zadaniem jest pytać ich o to, jakiej chcą Polski (...) i odpowiadać na ich potrzeby" - powiedziała posłanka Aleksandra Gajewska.

Dodała, że chodzi o to, aby młodzi poczuli się ważni. Na podstawie rozmów będą formułowane postulaty, priorytety, tematy do realizacji, bo współcześni politycy powinno wsłuchiwać się w głos młodych.

"Po tych spotkaniach chcemy przygotowywać konkretne projekty ustaw (...) Będziemy składać te projekty ustaw, będziemy próbować większość rządzącą, że to nie są nasze polityczne projekty, to są projekty młodych ludzi" - mówił poseł Truskolaski.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021