Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Prezydent: Rozpoczęliśmy proces przywracania Wojska Polskiego na wschodzie kraju

Autor: PAP/AT
Dodano: 18-06-2021 22:46

Do 2015 r. we wschodniej części Polski jednostki wojskowe były likwidowane, polska armia była zwijana albo zabierana stąd i przenoszona bardziej na zachód kraju. Rozpoczęliśmy proces przywracania Wojska Polskiego wschodniej części kraju - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent w Wólce Konopnej koło Siedlec wziął udział w uroczystości zakończenia ćwiczenia Dragon-21 połączonego z certyfikacją 18. Dywizji Zmechanizowanej.

"Podjęte zostało wielkie dzieło, niezwykle ważne - do 2015 roku śmiało można powiedzieć, że w tej części Polski jednostki wojskowe były likwidowane, polska armia była zwijana albo po prostu zabierana stąd i przenoszona w inne miejsca bardziej na zachodzie Polski. Kiedy objąłem zwierzchnictwo sił zbrojnych rozpoczęliśmy proces przywracania Wojska Polskiego tej ziemi" - mówił Duda.

Podkreślił, że w kwestiach strategicznych i taktycznych nie można zapomnieć o tym, aby ludzie czuli się bezpieczni. "A ludzie z całą pewnością czują się bezpiecznie wtedy, kiedy żołnierz jest na miejscu i służy" - powiedział prezydent.

Dodał, że bardzo się cieszy z decyzji szefa MON, aby 18. Dywizja Zmechanizowana była tworzona we wschodniej części kraju.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021