Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Opolskie: Kolejne 4 mln zł samorząd regionu przeznaczy dla szpitali

Autor: PAP
Dodano: 19-06-2021 09:25

Zarząd województwa opolskiego przekaże blisko 4 mln złotych na zakupy sprzętu dla 28 szpitali w regionie. Jak poinformowała wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura, od początku kadencji samorząd województwa wydał na ochronę zdrowia 658 mln złotych.

Pieniądze zostaną przekazane na zakup kombinezonów, masek, rękawic jednorazowych, maseczek chirurgicznych oraz gogli. Beneficjentem będzie 28 szpitali - zarówno powiatowych, jak i ministerialnych i prywatnych oraz 6 hospicjów.

"Cieszymy się, że na dworze już możemy chodzić bez masek, ale nie zapominamy, że pandemia trwa. Personel medyczny nadal zobowiązany jest do stosowania środków ochrony osobistej. Dlatego zarząd województwa, dbając o bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarek, wszystkich pracowników medycznych, zdecydował o udzieleniu kolejnej pomocy w postaci zakupu takich środków dla pracowników szpitali" - wyjaśnia Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego, odpowiedzialna za ochronę zdrowia.

Od początku obecnej kadencji samorząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansował 787 projektów dotyczących ochrony zdrowia i usług społecznych kwotą 658 256 338 zł. Z tej kwoty 132 mln złotych przeznaczono na projekty związane z przeciwdziałaniem skutkom pandemii.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021