Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Warszawa: Przed Paradą Równości gromadzą się jej uczestnicy

Autor: PAP
Dodano: 19-06-2021 14:53

W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości. Wydarzenie swoim patronatem objął prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Na Placu Defilad zbierają się uczestnicy parady z tęczowymi flagami, flagami Unii Europejskiej.

"Po dwóch latach (wówczas odbyła się ostatnia parada - PAP), w których byliśmy ranieni, jako społeczność LGBT Warszawy, wychodzimy wzmocnieni, jesteśmy zjednoczeni" - powiedział rzecznik Fundacji Wolontariat Równości Rafał Wojtczak podczas konferencji prasowej poprzedzającej to wydarzenie.

"Jesteśmy całym sercem, z tymi, którzy odeszli w minionym roku, którzy nie mogą pójść z nami" - dodała Paulina Piechna-Więckiewicz z zarządu Fundacji Wolontariat Równości. Wyraziła nadzieję, że parada "będzie bezpieczna i radosna".

Tegoroczna Parada Równości rozpoczęła się o godzinie 14 pod Pałacem Kultury i Nauki. Według planów o godzinie 15 odbędzie się marsz, który przejdzie spod PKiN ul. Marszałkowską, Waryńskiego i Batorego na Pole Mokotowskie.

Podczas wydarzenia od 13 do 18 pod Pałacem Kultury i Nauki będzie trwał koncert, którego partnerem jest Plac Defilad.

Według zapowiedzi organizatorów po marszu odbędzie after party.

"Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o noszenie maseczek i w miarę możliwości utrzymywaniu bezpiecznego odstępu. Jeśli nie czujesz się dobrze, kaszlesz lub masz gorączkę, prosimy zostań w domu" - napisali na swoim profilu na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

Podkomisarz Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z PAP poinformował, że wydarzenie będą zabezpieczać stołeczni policjanci. "Jesteśmy od tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo zarówno osób biorących udział w tym wydarzeniu jak i mieszkańców i inne postronne osoby" - podkreślił.

Zaznaczył też, że w czasie przemarszu należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu w centrum Warszawy. "Prosimy kierowców o wykonywanie poleceń policjantów" - zaapelował policjant.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021