Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Poseł Mejza: koło poselskie "Centrum" powstanie w momencie przesilenia na scenie politycznej

Autor: PAP
Dodano: 20-06-2021 06:00

Koło poselskie "Centrum" powstanie w momencie przesilenia na scenie politycznej - zapowiedział w rozmowie z PAP poseł niezrzeszony Łukasz Mejza, który razem z posłem Zbigniewem Ajchlerem założył stowarzyszenie o tej nazwie.

Posłowie niezrzeszeni Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler powołali w środę stowarzyszenie "Centrum". Mejza do Sejmu dostał się z list PSL, a Ajchler z Koalicji Obywatelskiej. Stowarzyszenie ma być wstępem do stworzenia nowego koła poselskiego.

W rozmowie z PAP Mejza podkreśla, że trwają prace, "żeby stworzyć środowisko w centrum sceny politycznej". "Polska polityka potrzebuje takiego prawdziwego centrum - centrum, które będzie skupiało się na tym, co rozwija nasz kraj, co jest silnikiem napędowym tego rozwoju, czyli na gospodarce, na rolnictwie i samorządzie i dlatego wraz z posłem Zbigniewem Ajchlerem ogłosiliśmy powstanie nowego stowarzyszenia, które ma skupiać wszystkich tych parlamentarzystów, którzy chcą zajmować się sprawami gospodarki, rolnictwa i samorządu" - powiedział.

"To +Centrum+ jest preludium do tego, aby powstała reprezentacja parlamentarna o tej samej nazwie, która będzie poruszać ważne dla wszystkich Polek i Polaków tematy" - powiedział poseł.

Pytany, czy w przyszłym tygodniu powstanie już koło "Centrum", Mejza odpowiedział, że tego nie potwierdza. "W polskiej polityce jest chyba najbardziej dynamiczny czas w ostatnich latach, dlatego z wszystkimi osądami i analizami należy się wstrzymać, aczkolwiek na pewno będzie jeszcze wiele ruchów nas czekało, również w przyszłym tygodniu" - powiedział Mejza.

"Koło powstanie w tym czasie, kiedy będzie to najkorzystniejsze z przyczyn politycznych" - zapowiedział Mejza. "Niewątpliwie zmierzamy do przesilenia na scenie politycznej i w momencie przesilenia to koło powstanie. Jestem o tym przekonany. Głosy są policzone" - dodał.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021