Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Łódzkie: Trwają poszukiwania wędkarza w zalewie w pow. piotrkowskim

Autor: PAP
Dodano: 20-06-2021 15:57

W niedzielę wznowiono poszukiwanie 38-latka, który wyskoczył z łódki podczas zawodów wędkarskich na zalewie w Cieszanowicach (woj. łódzkie). Dwaj wędkarze, którzy z nim płynęli z poszukiwanym, byli pijani - powiedziała PAP rzeczniczka policji w Piotrkowie Tryb. asp. Izabela Gajewska.

Przed południem w niedzielę wznowiono poszukiwania 38-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego, który wyskoczył z łódki na zalewie w Cieszanowicach (Łódzkie).

"To było podczas sobotnich zawodów wędkarskich na Zalewie Cieszanowickim. Trzej mężczyźni płynęli łódką. W pewnym momencie, najprawdopodobniej spławik jednego z nich o coś zaczepił. 38-letni mężczyzna chciał go odczepić i wyskoczył z łódki. Po chwili zniknął pod wodą" - relacjonowała aspirant Gajewska.

"Ci, którzy byli na miejscu starali się w jakiś sposób reagować, ale szybko zadzwonili na numer alarmowy" - zaznaczyła. "Dwaj mężczyźni, którzy płynęli łódką z poszukiwanym byli pijani" - powiedziała. "Mieli po ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie" - podkreśliła.

Poszukiwania 38-latka trwały w sobotę do zmroku. W niedzielę je wznowiono. Wędkarza szukają m.in strażacy z Piotrkowa Trybunalskiego i Bełchatowa.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021